Czujność żony uchroniła go przed oszustami

Do dwóch prób oszustwa doszło ostatnio w naszym regionie. Do mieszkańca gminy Hańsk w grudniu zadzwonił fałszywy pracownik banku informując o nieautoryzowanym przelewie na jego koncie bankowym w wysokości 500 złotych. Przysłuchująca się rozmowie żona poinformowała męża że może to być próba oszustwa. Dzięki jej sugestii mężczyzna zachował zdrowy rozsądek i nie podał danych do karty kredytowej. Ponowną rozmowę z podszywanym pracownikiem banku odbył w styczniu 2023 roku. Od razu zorientował się że to oszustwo i powiadomił policję.

Pierwszy raz 59-latek rozmawiał z oszustami na początku grudnia 2022 roku. W godzinach popołudniowych zadzwonił do niego mężczyzna, który podał się za pracownika jednego z banków. Przekazał mu informację, że z jego konta został wykonany przelew na konto obcej osoby w wysokości 500 złotych. By odzyskać pieniądze senior miał podać mu numer swojej karty debetowej a wtedy pieniądze wrócą z powrotem. Całej rozmowie przysłuchiwała się żona 59-latka. To ona zachowała czujność i w momencie kiedy mężczyzna miał podać numer karty powiedziała że może to być oszustwo. Mężczyzna powiedział że sprawdzi przekazane informacje w swoim banku a wtedy fałszywy pracownik banku rozłączył się. W placówce banku dowiedział się, że taka sytuacja nie miała miejsca i była to próba oszustwa.

5 stycznia 2023 roku ponowie otrzymał informację, od dzwoniącego pracownika banku o wykonanym przelewie na kwotę 500 złotych z jego konta bankowego. Mężczyzna nauczony doświadczeniem przekazał “naciągaczowi” że tym razem go nie oszuka i powiadomił policję.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi świadczenie jakichkolwiek usług finansowych lub bankowych. Pamiętajmy, że gdy ktoś prosi nas o podanie przez telefon danych uwierzytelniających do bankowości elektronicznej, czy danych kart płatniczych lub namawia do instalacji dodatkowych aplikacji, to mamy do czynienia z oszustwem.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

1 komentarz "Czujność żony uchroniła go przed oszustami"

  1. I co?, nasza dzielna policja złapała tego oszusta?

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content