Ciężkie przypadki nie do Włodawy

Zamknięcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Oddziału Intensywnej Terapii pozwoliło dyrekcji włodawskiego szpitala wygenerować pieniądze na wypłaty dla lekarzy i pielęgniarek. Ceną jest ograniczenie dostępu do niektórych usług, więc zdarza się, że mieszkańcy Włodawy i powiatu muszą szukać pomocy lekarskiej w szpitalach ościennych.

Wiele się mówi o problemach finansowych włodawskiego szpitala. Lecznica w ubiegłym roku, po wprowadzeniu obowiązkowych podwyżek dla pielęgniarek, znalazła się w bardzo trudnym położeniu. Zwiększone pensje trzeba było wypłacać, choć nikt nie wskazał źródła finansowania zwiększonych uposażeń. Obecnie pielęgniarki zarabiają bardzo dobrze. Oczywiście nie aż tak jak lekarze, ale w porównaniu do lat ubiegłych ich pensje bardzo mocno wzrosły.

I przed tym samym problemem stanęły praktycznie wszystkie szpitale powiatowe. Dyrekcja włodawskiego, oprócz zwiększenia zadłużenia, postanowiła się ratować rozwiązaniami dostępnymi od ręki, czyli “okrojeniem” oddziałów najbardziej obciążających budżet i nieingerujących mocno w działanie szpitala. Tak zlikwidowano SOR oraz Oddział Intensywnej Terapii. Od kilku miesięcy ciężko chorzy pacjenci nie są w ogóle kierowani do Włodawy, ale trafiają do szpitali w Chełmie, Krasnymstawie albo Lublinie.

Podobnie dzieje się też z niektórymi przypadkami chorób czy urazów dziecięcych, choć tak akurat działo się od dłuższego czasu, jeszcze zanim zamknięto SOR. Oczywiście dla rodziców odesłanie maluchów do szpitala dziecięcego w Lublinie jest problematyczne, głównie przez odległość, ale trzeba zdać sobie sprawę, że nie ma widoków, by we Włodawie pracować chcieli wysokiej klasy specjaliści. Problemy kadrowe, poza finansowymi, są największą bolączką szpitali takich jak ten we Włodawie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

22 komentarzy "Ciężkie przypadki nie do Włodawy"

 1. Pielęgniarkom pan Zakrzewski zagląda do kieszeni?! Jak tak dobrze zarabiają może Waldusiu przyjedziesz i zobaczysz jak tu się pracuje? To nie to samo co pisanie propagandy i usprawiedliwienie nieudolnych rządów Pana jeszcze starosty Romanczuka i Pani jeszcze dyrektor Szpilewicz. Tutaj jest dużo pracy na każdym dyżurze. A Ty Walduś co? Kawka płoty i spacery po mieście?
  Druga sprawa to rozbuchana do granic możliwości administracja szpitala. Ilu jest teraz dyrektorów? 3,5,7? Może napiszesz ile ci ludzie zarabiają? Może trzeba zredukować te etaty skoro żeby wypłacić pensję trzeba było zamykać oddziały. Dobrze zrozumiałem że pani Szpilewicz między wierszami powiedziała że już nawet lądowiska nie będzie utrzymywać?
  Co z brakami kadrowymi? Pani Szpilewicz na sesji zapowiadała zaciąg ze wschodu. Podobno tylu było chętnych tylko musieli formalności załatwić i pracować w szpitalu. Tyle czasu minęło i gdzie są ci specjaliści?
  Na sesji radni między innymi Piotr Gorgol proponowali rozwiązania jak zachęcić młodych lekarzy. I co? NIC! Pani Szpilewicz i Pan Romanczuk wiedzą lepiej. Pamiętajcie tylko że jeśli komuś coś się stanie bo będzie musiał jechać do innego szpitala to odpowiedzialność spanie na was. Naprawdę jesteście na to gotowi?
  Miejcie resztki honoru i sami zrezygnujcie bo w wyborach i tak mieszkańcy Wam podziękują.

 2. Katarzyna | 31 marca 2023 at 20:01 |

  Dla romańczuka i szpilewiczowej szpital to kula u nogi.

 3. całe skur…polega na tym że szpilewicz zamyka co poprzednie dyrekcje z mozołem tworzyły ROOMing, OIOM, SOR. Skutecznie wszystko polikwidowała z idiotycznym smiecho – przyzwoleniem niejakiego starosty powiatu.

 4. “chłop nie jest już potęgo i nie jest basta? . to taki kmiotek włościański jak w tym powiecie

 5. Wszyscy powinni się rzec część uposażeń ;podwyżek,premii ,biały personel i lekarze ale i samorządowcy aby ratować oddziały i ludzi.Zarabiają bowiem bardzo dobrze, niektórzy pewnie dobijają do 20 tys miesięcznie i stać ich.Zycie ludzkie jest bowiem najważniejsze i kropka.Pierwsi przysięgali,politycy się nachapali przez lata.Pisowcy też się do tego przyczynili,tak bardzo chcą wygrać w samorządach że po trupach pójdą.Niech ich szlak trafi

 6. Ordynator | 2 kwietnia 2023 at 09:15 |

  Likwidacja szpitala trwa w najlepsze. Likwiduje się SOR i interne gdy Ministerstwo Zdrowia od 1 stycznia opracowało plany największych płatności za SOR i nocna opiekę ….

  • Jeśli to prawda to Pani Szpilewicz i Pan Romanczuk jesteście….. podziękujemy przy urnach. Poza tym i tak nikt na was nie zagłosuję bo do sejmu też peezel nie wejdzie. Pokazaliście że na każdym szczeblu władzy jesteś delikatnie mówiąc niekompetentni.

 7. Do Pana Romanczuka | 2 kwietnia 2023 at 10:17 |

  Czy to prawda że obecnie na oddziale geriatrycznym i dziecięcym panują bardzo złe warunki na które narzekają pacjęci i ich rodziny? Geriatria mieści się na bodajże drugimi piętrze. Podobno na oddziale panuje straszny zaduch i nieprzyjemny zapach wręcz smród.
  Dziecięcy został przeniesiony z budynku gdzie były już gotowe miejsca dla dzieci i ich rodziców na jakieś klitki w których rodzice nie mają gdzie się położyć przy dziecku.
  Czy takie prowadzenie tych oddziałów nie będzie skutkowało w przyszłości ich zawieszeniem czy likwidacja?
  Jakie są gwarancje że nowopowstale centrum usług na krańcach miasta nie stanie się kolejnym miejscem generującym zadłużenie? Czy jego powstanie w kontekście bodaj 30 milionowego zadłużenia szpitala było zasadne?
  Są to bardzo nurtujące Nas mieszkańców pytania więc liczę że Pan Andrzej Pani Teresa Pan Waldemar tudzież Pani Zofia i Pan Piotr odpowiedzą. A nie czekaj… przecież byli mocno zajęci pisaniem i komentowaniem żartu na FB. Widać jasno priorytety :⁠’⁠(

 8. włodawiak | 3 kwietnia 2023 at 11:26 |

  Ale tak prawdę mówiąc to jak ktoś był poważnie chory to do tej pory też nie miał co szukać w tym szpitalu. Tylko samobójca się tu leczył. Więc o co chodzi tym wszystkim krzykaczom? Nie bronię dyrekcji szpitala bo jaka jest każdy widzi, ale lekarze tam pracujący to też nie jakieś wybitne jednostki. Wszyscy macie raczej wszystko w nosie i strach do Was przyjść po poradę lekarską. Dusicie się we własnym sosie, interesują Was tylko wasze personalne kwestie a pacjenci Wam tylko przeszkadzają. Jakie piękne byłoby życie i praca w szpitalu gdyby nie ci roszczeniowi pacjencie, co nie ??

 9. Do włodawiaka Nikt kto był poważnie chory nie leczył sie we Włodawie to po co opłacany jest szpital z naszych pieniedzy? Państwo na każdego mieszkańca wykłada 1052,63 zł. i to czy zdrowy czy chory To pytam po co?

 10. {Państwo na każdego mieszkańca wykłada 1052,63 zł. i to czy zdrowy czy chory To pytam po co?} Państwo żeby wydać, musi najpierw ukraść z nawiązką z naszych kieszeń, pod postacią różnych podatków.

 11. włodawiak | 3 kwietnia 2023 at 13:35 |

  Ten szpital to ” pierwsza pomoc -ostatnia posługa” jak ktoś naprawdę chory to omijać z daleka. To powszechnie znana wiedza. Może potrzebny dla starszych, schorowanych ludzi z pobliskich wiosek, którzy niewiele mogą i niewiele już wymagają. I lekarze oferują taki standard leczenia. Nie wiem czy gra jest warta świeczki i czy nie szkoda kasy na takie nędznej jakości szpitale

 12. sama prawfa, byłem i nie polecam nikomu, jaki teren taki szpital lub zwykła umieralnia gdzie większości personelu przeszkadza że są pacjęci, teren biedny zabobonny to i macie dokładnie to na co sie od dawna godzicie, i co mnie to obchodzi że nie ma jakiuś pieniędzy, na szpital nie ma ??? ma być i kropka !

 13. Cóż to za kolejny bełkot próbujący ratować nieudolność zarządzania przez starostę i dyrektorkę.

 14. Nikt nikogo nie próbuje ratować, jacy są każdy widzi ale personel szpitala też oceniany jest słabiutko,im wyżej tym gorzej /lekarze ! / tak że żałosne jest to gardłowanie pana dr. A.

 15. zamknąć oddziały po kolei . Zostawić administrację i starostwo bo oni sa bardzo ważni. Tak to wynika z powyższego bełkotu dyżurnych piszących ze starostwa. Doktory i pielęgniarki to największe zło tego szpitala – tak twierdzi bełkot. To niech bełkot zrozumi , że jest tylko bełkotem bo ludzie leczą się w tym szpitalu i go chwalą. A bełkot zostanie tylko bełkotem – po wyborach się to zmieni i bełkot wyląduje tam gdzie jego miejsce.

 16. spokojnie nowy szpital powstanie w Hannie Pani Dyrektor szpitala we włodawie doradza dla Grażyny
  Kowalik jak przeprowadzić remont ośrodka zdrowia w Hannie.
  To będzie perełka.

 17. uderz w stół- nożyce się odezwą, panie dr.A , to nikt ze starostwa tylko pacjent który ma ciut więcej obycia i pewności swoich praw niż Ci którzy przychodzą do Was po pomoc w gumofilcach i którymi pomiatacie.Niektórzy są w stanie ocenić poziom Waszych usług. Nie napiszę więcej bo nie chcę nikogo specjalnie obrażać. I wcale nie bronię urzędasów. Jesteście siebie warci. Tylko Wam jeszcze za to co robicie stosunkowo dużo płacą

 18. Ciekawe kto chwali ten szpital ? nigdy nie słyszałam

 19. uszy myj i nie patyczkiem

 20. Ogólnie bałagan ,chaos ,żadnej pomocy kraśnicka prywata się panoszy wysyłają na badania do kraśnika bez zgody pacjenta a jeżeli już to z minutowym namysłem ,w kraśniku podejście lekarzy do pacjenta karygodne żadnej rozmowy wyjaśnień na temat choroby poddajesz się operacji i kropka,żadnych informacji na jej temat na czym ona polega jakie są komplikacje czy zagrożenia ,szok.po nastaniu pani Szpilewicz Włodawski szpital został zrujnowany gołym okiem widać że prywata rządzi czas odejśc pani dyrektor a nam włłodawianom pozwollić się leczyć a nie jeżdzić po innych szpitalach w razie nagłej potrzeby mam nadzieję że wybory pokarzą gdzie wasze miejsce i nastanie prawdziwy gospodarz naszego szpitala.

 21. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content