Chciała kupić przez Internet tunel ogrodowy – została oszukana

Mieszkanka gminy Włodawa powiadomiła policjantów o oszustwie internetowym. Kobieta zamówiła tunel ogrodowy i wpłaciła pieniądze na wskazane konto. Niestety do tej pory nie otrzymała towaru, a kontakt ze sprzedającym urwał się. Straciła ponad 500 złotych.

Do włodawskiej komendy zgłosiła się mieszkanka gminy Włodawa, która powiadomiła policjantów o oszustwie. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że pod koniec kwietnia zamówiła za pośrednictwem Internetu tunel ogrodowy. Kobieta dokonała wpłaty za zamówiony produkt przelewając umówioną kwotę na wskazane konto. Do tej pory nie otrzymała towaru, a kontakt ze sprzedającym urwał się. Mieszkanka gminy Włodawa straciła ponad 500 złotych.

Apelujemy o rozsądek i ostrożność podczas zakupów w sieci. Warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, które mogą nas chronić przed nieuczciwymi sprzedawcami. Kupując przed Internet dobrze jest  rozważyć wybór opcji płatności za pobraniem zwłaszcza jeżeli po raz pierwszy dokonujemy zakupu od danego sprzedawcy. Przed zakupem warto również zapoznać się z opiniami o sprzedającym.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content