Burmistrz celuje w Wiejską?

W ubiegły czwartek sejm, głosami posłów Zjednoczonej Prawicy, podjął uchwałę o przedłużeniu samorządowej kadencji do wiosny 2024 roku. I choć pewnie senat będzie przeciwko, to jego weto sejmowa większość odrzuci i przesunięcie wyborów samorządowych wejdzie w życie. We Włodawie samorządowo-partyjni działacze coraz głośniej spekulują, że mimo to burmistrz Wiesław Muszyński porządzi jeszcze tylko do przyszłej jesieni, bo… fotel burmistrza chce zamienić na poselską ławę.

Wydłużenie kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 roku PiS tłumaczy potrzebą rozdzielenia dat wyborów parlamentarnych i samorządowych, które powinny odbyć się jesienią 2023 r. Opozycja mająca większość w senacie jest przeciwko majstrowaniu przy kalendarzu wyborczym w trakcie kadencji. Wskazuje, że przesunięte wybory samorządowe zbiegną się z wyborami do Europarlamentu i przekonuje, że powody zmian są podyktowane interesem politycznym partii Jarosława Kaczyńskiego. Mimo to zmiany zapewne i tak wejdą w życie, bo mają poparcie prezydenta Andrzeja Dudy.

Przedłużenie kadencji to dobra wiadomość dla obecnych włodarzy samorządowych, którzy po ubiegłorocznych podwyżkach zarabiają po 18-20 tys. zł brutto miesięcznie. We Włodawie coraz głośniej szepce się, że burmistrz Wiesław Muszyński mimo to jest gotów zamienić samorządowy stołek na nieco gorzej płatną ławę poselską (uposażenie poselskie wraz z dietą parlamentarną wynosi obecnie ok. 16,3 tys. zł brutto) i nie wyklucza startu w najbliższych wyborach parlamentarnych, które odbędą się najpóźniej w październiku przyszłego roku.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Burmistrz celuje w Wiejską?"

 1. Marzenia ściętej głowy o sejmie.

 2. Znów jako bezpartyjny ?:)Wiem z czyim namaszczeniem ale już nie Edka:)Tylko to wrzucenie na minę.Na jego miejsce wskoczy vicek,a Włodawa i tak posła nie będzie miała.I to nie że zły kandydat ,po prostu z tego okręgu matematycznie ciężko.

  • Jest możliwe aby i Włodawa miała posła. Jeden warunek, to musi być jedynka na liście partyjnej. Innej drogi nie ma.

 3. A ja bym go nie chciał na Wiejskij, nie wiadomo czy ma poglądy lewicowe czy prawicowe…lawirant

 4. Kolo, zmień zdanie. Na Wiejskiej (od strony Pilsudskiego) po lewicy asfslt, po prawicy beton. Po lewicy odpoczynek, po prawicy rozrywka. Jak zmienisz kierunek, GS za plecami, to i lewica z prawicą się miesza i nie wiadomo kto z kim. Wiadomo dlaczego.

 5. Ja myślałam że likwidator romańczuk wystartuje.

  • A kto jego wybierze? On już jest spalony w powiecie i mieście!

   • Dokładnie. Już raz startował ostatnio i jakoś szału nie było. Teraz nawet mandatu do rady powiatu nie zdobędzie o byciu starosta nie wspominając.

 6. Szkoda go na wiejską kto będzie rządził we Włodawie tyle dobrego zrobił miasto wypiękniało przyjdzie jaka ślamazara pewnie nauczyciel bo wszędzie tych emerytów nauczycieli pełno. Tylko zajmują miejsca młodym zdolnym i ambitnym.

 7. On ma poglądy takie jakie są w danej chwili potrzebne:)

 8. tak zwany polityk czegoś – likwidator szpitala. Ładne określenie – w istocie!

 9. likwidator szpitala. Ładne określenie – w istocie! kwintesencja i tak jest! Dyrektorka burdelu narobiła z likwidacja sor. Uciekła na urlop. Pieprzy że nie ma anestezjologów – oni są na dyżurach. Pielęgniarki są. Zachwaściła szpital. Przerost administracji. Ciocie-wujki-pobratymcy. A Zarząd powiatu to przyklepuje i głupie uśmiechy starosty. Panie Edwardzie z zarządu powiatowego – jest Pan w Zarządzie – zlikwidujcie ten szpital niech banda psl sie cieszy z pogorzeliska i jedyna nadzieja że radni pis ten szpital uratują. albo niech nie będzie nic

 10. dyrektorka to aferzystka z 2011. wywalili wtedy dyscyplinarnie z nfz za przekręty. Pracy nigdzie nie dostała a we włodawie romańczuk przytulił. wiadomo prowincja. Teraz podobne lody kręci. toż to prokurator. a starosta nadal lula kobitę na stanowisku bo ona na emeryturze i biedna. sitwa psl

 11. w powiecie współrządzi lewica w postaci Korzeniewskiego , więc pogrzebanie szpitala to też będzie ich zasługa. Ludzie im to zapamiętają

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content