Budżet Obywatelski 2018 – rusza głosowanie

Zakończyła się ocena formalna propozycji zgłoszonych do tegorocznego budżetu obywatelskiego. O tym która z nich zostanie zrealizowana zdecydują mieszkańcy. Głosowanie rozpocznie się 16 czerwca.

Do drugiej edycji budżetu obywatelskiego zgłoszono łącznie dziewięć propozycji:

Pierwsza zakłada modernizację Stadionu Miejskiego we Włodawie poprzez zamontowanie piłkochwytów za bramkami i montaż krzesełek na trybunie północnej.

Drugi projekt „Bezpieczne przedszkole – Modernizacja placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu Integracyjnym” przewiduje wymianę urządzeń i montaż tzw. miękkiego podłoża na przedszkolnym placu zabaw.

Dwie kolejne propozycje dotyczą zagospodarowania terenu przy zbiorniku Okopiec.

Pierwsza z nich dotyczy budowy zadaszonej wiaty ze stołami , ławkami, grillem i miejscem na ognisko.

Druga zakłada montaż w tym miejscu urządzeń siłowni do STREET WORKOUT – treningu kalisteniki.

Kolejny projekt „Włodawa – miasto przyjazne owadom zapylającym” dotyczy min. budowy hoteli dla owadów, chodników oraz montażu ławek przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Tartacznej.

Natomiast autorzy projektu „W zgodzie z natura – Psia strefa” proponują w tym miejscu montaż urządzeń do zabawy dla czworonogów.

Kolejne propozycje dotyczą budowy skateparku, sztucznego lodowiska oraz przystosowania ul. Działkowców dla potrzeb wspólnego ruchu pieszych, osób niepełnosprawnych, rowerzystów z możliwością dojazdu samochodów osobowych do ogródków działkowych.

Trzy spośród zgłoszonych propozycji nie spełniały warunków określonych w zarządzeniu burmistrza i zostały odrzucone przez zespół oceniający.

– Propozycje budowy całorocznego lodowiska, skateparku i przystosowania ul. Działkowców dla potrzeb wspólnego ruchu pieszych, osób niepełnosprawnych, rowerzystów z możliwością dojazdu samochodów osobowych do ogródków działkowych zostały odrzucone ze względu na przekroczenie kwoty 100 000 zł przeznaczonej na realizację projektu.– wyjaśnia Agata Zakrzewska, przewodnicząca zespołu oceniającego.

O tym, która z pozostałych sześciu propozycji zostanie zrealizowana zdecydują mieszkańcy Włodawy. Głosowanie rozpocznie się 16 czerwca i potrwa do 1 lipca. Urny i karty do głosowania wystawione będą w Publicznym Gimnazjum nr 1, Włodawskim Domu Kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, Miejskim Przedszkolu nr 1, Miejskim Przedszkolu Integracyjnym, szkołach podstawowych nr 2 i 3 oraz w sekretariacie włodawskiego ratusza. Głosować będzie można również internetowo. Udział w głosowaniu mogą wziąć mieszkańcy Włodawy. Każda osoba ma tylko jeden głos. Wyniki głosowania poznamy na początku lipca.

Link do głosowania internetowego: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc7JqpN039kCFlUUfEZnpfZ9u0RMXesvTSOq9EPFCNc51497A/viewform

1 Komentarz do "Budżet Obywatelski 2018 – rusza głosowanie"

 1. czy to prawda? | 18 czerwca 2018 at 13:10 |

  “…Jedni leją po murach, a inni w tym czasie zabiegają o pieniądze na Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Na województwo lubelskie przeznaczono 37,7 miliona zł, a miasto Włodawa nie uzyskało nawet jednej złotówki miir.gov.pl/media/58191/woj_lubelskie.pdf …”

 2. Wstyd mi za takiego przedstawiciela mojego miasta, wiedzialem ze slaby ale takie numery zupelnie go dyskwalifikuja do ponownego startu, oby szybciej nastapila zmiana

 3. Kodeń też nie dostał. Poza tym to lista jeszcze z 2017 roku.

  • to też z 2017 roku?? facebook.com/photo.php?fbid=1673850452710312&set=a.138484419580264.27854.100002561203716&type=3&theater

 4. Włodawa nie dostała bo wojewoda dzielił.Włodawy nie lubią co było widać podczas wizyty premiera,ministra MON,wicemarszałka jak i rzecznik PIS,Teraz i Czarnek wtrącił swoje.

  • Gminę Hańsk rządzoną przez PSL lubią …tylko Wybitnego Człowieka Sukcesu nikt nie lubi buhahahhaha

  • Sedno sprawy | 25 czerwca 2018 at 06:08 |

   To bardzo możliwe. Taki sygnał dla mieszkańców, że jak pis nie wygra, to bedziemy pomijani. Szantaż i korupcja polityczna! Wykorzystywanie władzy do celów kampanii kosztem obywateli. Nie podoba mi się to.

 5. Idioci to było tylko na drogi wiejskie.

  • Krzysiu zanim coś napiszesz, to wcześniej poczytaj na ten temat: “pieniądze trafią do 421 samorządów na 433 inwestycje. Inwestycje obejmą około 561 kilometrów dróg gminnych i powiatowych. Część przedsięwzięć to budowa nowych dróg, a część – modernizacja i remonty. Oprócz dróg powstanie też 26 mostów, 230 kilometrów chodników lub ścieżek pieszo-rowerowych i 300 bezpiecznych przejść dla pieszych…”
   Do twej wiadomości, Włodawa to gmina, więc też mogła starać się o wsparcie.

 6. Wodzirej leje na wszystko

 7. Nowe haslo wyborcze “Olej to”, hahahaha bravo. Niech prasa sie dowie, znow bedziemy slawni!

 8. Wodzirej zrezygnuj!

 9. Imprez nikt nie olewa.

 10. Można lać na wszystko oprócz imprezek, ale to co zaprezentował na przejściu to już przegięcie.

 11. Włodawiacy też go oleli na muszli, bo co to za pomysł by wioskowy polityk pchal sie na scene nawet przed meczem i urządzał kampanię wyborczą. Żałosne

 12. Hehe a piwko było ? Na strefie Krzysie i eduardo z siateczka piwa 😀

 13. Jezu. Na prawde nikt nie ma pomysłu co mozna zrobić we Włodawie? kolejna setna siłownia, z której nikt nie korzysta? bo nikt nie ma innego pomysłu?aby wypier.. 100 tys? Włodawa zeszła na psy. Na serio. Hotel dla owadów? miejsce dla psich kupek?

  • Nie kolejna. W mieście pełno jest siłowni dla starszych. Miejsca tego typu dla młodszych nie ma.

 14. Zorro, a wodzirej wiedział tym razem gdzie ma załatwić potrzebę?

 15. Z Włodawy | 21 czerwca 2018 at 09:10 |

  Zdaje się,że pod tym artykułem powinno się pisać o budżecie obywatelskim, a nie jak komu dowalić.

 16. Ludzie ogarnijcie się, te komentarze są żałosne. Poziom 0.

 17. Boli strefa boli. Już Mario dzwonił do gazet z aferą, że w Okunince jest a we Włodawie nie. A tu lipa, strefa jest i ludzie przyszli, tylko jego nie było.

  • Za to jak wiesz Krzysiu, był wodzirej w twarzowym kapelusiku. I czemu nie piszesz, że gdy zaczął przemawiać to go Włodawiacy wybuczeli, i czmychnął w objęcia do edzia.

 18. Towarzysz Chruszczow | 21 czerwca 2018 at 17:08 |

  Generalnie hotel dla owadów fajna sprawa moim zdaniem. Siłownia na otwartym powietrzu nie wiem czy ktoś to używa. Jeżeli tak to czemu nie. Kolejna wiata pod grilla jest moim zdaniem najmniej potrzebna, ale jeżeli Włodawiacy myślą inaczej to czemu nie. Lubię budżety obywatelskie. Fajnie, że sie coś takiego dzieje we Włodawie.

  • Idiota. Hotel dla owadow to mozesz komuchu w swoim ogrodku zrobic. Mam dosc czerwonej zarazy.

   • Towarzysz Chruszczow | 25 czerwca 2018 at 14:30 |

    Mam w swoim ogródku ale w ramach komunistycznego spisku na Polską Niepodległość zagłosuję za kolejnym:) Weź coś na ból tylniej części ciała

 19. Była strefa i będzie do przodu z Kolumbią i Japonią. Dziękuję Panie Burmistrzu.

 20. Byłem, nie słyszałem żeby burmistrza wybuczeli, raczej były brawa. Poza tym bardzo pozytywne jest, że podziękował ludziom za przybycie i organizatorom.

  • mieszkaniec | 22 czerwca 2018 at 14:46 |

   nie buczeli, na przejściu nie było incydentu, wodzirej jest bezpartyjny i kompetentny, przedsiębiorcy oknami i drzwiami pchają się do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, pracownicy w urzędzie są zatrudniani według kompetencji i bez przynależności partyjnej. Krzyś takie bajki to wam, a nie Nam Włodawiakom, którzy się śmieją z człowieka porażki i jego dokonań.

   • A ty pewnie zamiast oglądać mecz jak człowiek na muszli pewnie znowu siedziales na plebani i obcinales z okien jak się ludzie bawią. Przeor dał ci hasło do wi fi żebyś mógł pisać swoje durnowate komentarze? Wylewaj żale na forum bo więcej nic ci nie zostalo

   • To ja już wolę Września ! Jurek wróć !!!!!

    • jurek to jest zajenty ganianiem pacjętuf uciekających ze szpitala którym żądzi. w sumie się nie dziwię patrząc na to jakie miał podejście do ludzi jak był burmiszczem

 21. Już chyba nie ma Krzysia ? Jest teraz Łukasz, Michał,Marek i Darek i oczywiście Tomasz

  • No to teraz wiem czemu nagle nam się Siedlce zaczęły wtrącać w życie miasta. Mariusz i Wiesio po raz kolejny pokazali jacy są słabi tak jak przy spotkaniu z marszalkami. Jeden wlazil bez wazeliny a drugi tylko mikrofony podawał 😀 porobili transfery z Siedlec i kuzafki żeby na zdjęciach samymi nie być 😀

 22. urzędnik | 22 czerwca 2018 at 22:16 |

  Krzysiów w urzędzie dostatek, a pracę dostali dzięki układom partyjnym i koleżeńskim z wodzirejem.

 23. Krzysiu gdzie jesteś na poligonie

 24. Kodeńczyk | 24 czerwca 2018 at 14:37 |

  Piękny Maniek też dostał robotę w Kodniu po znajomości. Wujek ryla mu załatwił, dlatego takie ma teraz względy u narodowców

  • O proszę a podobno był taki najlepszy w konkursie 😀 a tu wyszło szydlo z wora:D tak samo pewnie załatwia te sryliardy dla kodenca bo już ludzie po sumie gadają że wójt się denerwuje bo tylko na srejbuczku się chwali nie swoimi sukcesami że jaki on cudowny bo nawet wlasnoreczniw zabawki pomagał skrecac w pszedszkolu tak samo jak pomagał rysiowi sposcic Wlodawianke do a klasy. Znalazł się zbafca i znafca od wszystkiego 😀

   • W starostwie do dzisiaj pamietają te jego projekty. Kilka osób tyrało a Mariusz się podpisywał. Taki ekspert jak ze mnie śpiewaczka operowa

  • Ten gość, chyba zapomniał dzięki komu ma pracę w Kodniu, bo przypisuje sobie wszystkie zasługi wójta i jego zastępcy? Wójt ze swoim zastępcą doprowadzają wszystkie projekty do finału, a maniuś potem wypisuje na fb, jakie to on jest zasłużony dla Kodnia. Ale tak to jest z tym miernotami partyjnymi, Włodawa ma wodzireja, a Kodeń mańka.

  • Hehe widzę Krzysie, Michały , Marek z ciemnej strony miasta się uaktywniają precz smierdziuchy

 25. Ja bym tam inwestował w stadion mimo wszystko. Plac zabaw przy przedszkolu też kwalifikuje się do wymiany, ale na to pieniądze mogłyby się znaleźć z innego źródła.

  • a po co inwestować w stadion jak kub nie może baneru swojego sponsora wywiesić, lepiej niech dzieci mają miękko, przynajmniej P. Dyrektor przedszkola nie zabroni przedszkolakom się bawić.

 26. Widzieliście może na strefie eduardo jak pił wódkę?

  • jedni piją inni kupują…..ludzie nie macie swojego życia?! to już jest naprawdę niesmaczne a wręcz chamskie. zaraz zaczniecie się bić na ulicach o te wszystkie głupoty. OPAMIĘTAJCIE SIĘ!

  • Przynajmniej wiedział potem gdzie się załatwić?
   Czy to prawda, że gazeta się zainteresowała wyczynem wodzireja na przejściu?

 27. Krzysio ma już żonę gratulujemy dla krzysia

 28. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content