Bezpieczny „czerwcowy weekend”

W dniach od 2 do 6 czerwca na drogi powiatu wyjedzie więcej patroli ruchu drogowego, które będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Policjanci będą zwracać uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierujący pojazdami, czy są trzeźwi, czy pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Wszystko po to, aby czas wypoczynku był czasem bezpiecznym.

Od 2 do 6 czerwca, włodawscy policjanci będą prowadzić działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach podczas „czerwcowego weekendu”. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W tym roku długi czerwcowy weekend ma ponownie szczególny charakter. Pamiętajmy o ograniczeniach wynikających z epidemii. Unikajmy dużych skupisk ludzkich i starajmy się zachować dystans społeczny. Planując podróż pamiętajmy, aby zabrać ze sobą maseczki ochronne oraz środki dezynfekcyjne.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy o prędkości dostosowanej do warunków panujących na drodze. Przypominamy, że kierowca przed jazdą powinien być wypoczęty. Pokonując długie dystanse, postarajmy się robić postoje – wyjdźmy z auta, rozprostujmy nogi, zaczerpnijmy świeżego powietrza, czy po prostu napijmy się kawy. Pamiętajmy, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne. Nawet niewielka ilość alkoholu we krwi obniża koncentrację i spowalnia reakcję. Wybierając się w jakąkolwiek podróż stosujmy się do przepisów, niech ten czas wypoczynku będzie czasem bezpiecznym.

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content