Bez pasów, ale z promilami

Wczoraj policjanci włodawskiej drogówki udaremnili dalszą jazdą kolejnemu kierowcy „na podwójnym gazie”. Tym razem za kierownicę swojego auta usiadł 56-latek z gminy Włodawa, mimo że wcześniej spożywał alkohol. Mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych tym, że jechał pojazdem nie stosując się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Wczoraj policjanci włodawskiej drogówki około godziny 15:30 w miejscowości Sobibór zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen Transporter. Powodem kontroli było niestosowanie się mężczyzny do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Podczas wykonywanych czynności wyszło na jaw, że to niejedyne przewinienie kierującego. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Przypominamy, że  jazda pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grożą 2 lata więzienia, konsekwencje finansowe i utrata uprawnień do kierowania pojazdami. Jazda pod działaniem alkoholu to także wciąż przyczyna wielu poważnych zdarzeń drogowych. 

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content