Udaremniona próba kradzieży auta

Włodawscy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków do usiłowania kradzieży auta. Zgłoszenie otrzymaliśmy od właściciela, który wspólnie z synem ujął jednego z nich na gorącym uczynku. 17-latek i 18-latek trafili do aresztu. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Do usiłowania kradzieży pojazdu doszło w sobotę. Włodawski dyżurny otrzymał informację o tym, że zgłaszający ujął dwóch chłopców, którzy włamali się do auta jego syna.

Na miejscu policjanci zastali ujętych przez zgłaszających dwóch nastolatków. To oni chcieli ukraść zaparkowanego opla vectrę. Przeszkodził im w tym właściciel z synem, którzy widząc młodego chłopaka próbującego uruchomić ich pojazd, ujęli sprawców na gorącym uczynku.

Zatrzymani to  mieszkańcy gminy Stary Brus w wieku 17 i 18 lat.  Śledczy przedstawili zarzut usiłowania kradzieży 17-latkowi, natomiast 18-latek poniesie konsekwencje naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, do której doszło podczas wykonywanych czynności.

Obydwaj podejrzani poniosą konsekwencje swojego zachowania. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast osobie, która narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza podczas wykonywania czynności służbowych, grozi kara do 3 lat więzienia. 

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content