Autobusem nad Świtaź

Otwarcie kilkudniowego przejścia granicznego w Zbereżu (gm. Wola Uhruska) zawsze powoduje duże zainteresowanie komunikacją po drugiej stronie Bugu. Wielu Polaków chce bowiem zwiedzić Szack, czy piękne jezioro Świtaź. W tym roku będzie to możliwe, bowiem strona ukraińska zapewni tymczasowe połączenie autobusowe na trasie Adamczuki – Szack, a przystankiem pośrednim będzie Świtaź.

W poprzednich latach turyści przekraczający most pontonowy na Bugu w zwiedzaniu Ukrainy byli skazani albo na rowery, albo na wykupienie miejsca w samochodach osobowych u tamtejszych „prywatnych” przewoźników. W tym roku będzie inaczej, bo po raz pierwszy strona ukraińska uruchomi w tych dniach trzy kursy autobusowe z Szacka do Adamczuków i z powrotem.

Dalszy ciąg artykułu znaleźć można na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Autobusem nad Świtaź"

 1. Ta impreza to jakaś porażka – byłem pierwszy i ostatni raz. Mówię to z perspektywy turysty- to powinno sie nazywać Dni dobrego przemytu. To co sie działo na przejściu (strona ukrainska) to chaos, bałagan, napierajacy tłum przemytnikow papierosów – ledwo wróciłem do Polski…a gdybym był na rowerze albo z dzieckiem to chyba bym się nie przedostal. Nie polecam.

 2. Byłam i też widziałam, naprawdę dużo ludzi i totalny bałagan po stronie ukraińskiej.Ale trzeba brać pod uwagę sytuację materialną Ukraińców.Ten pan co to pisze to chyba nie pamięta jak Polacy w “niebieskich mundurkach-chodzi o ubranie dzinsowe” szturmowali granice zachodnie w taki sam sposób.

 3. trzy kursy to chyba jakaś kpina to ile osób pojedzie tym autobusem czy może tak jak w Indiach czy Ameryce południowej na dachu pod podwoziem i w bagażniku się pomieszczą po co te trąbienie o “gigantycznym sukcesie” – obłuda

  • a czy chociaż byłeś/aś i widziałaś/eś że taka krytyka , trzeba zobaczyc , skorzystać żeby coś powiedzieć

 4. Włodawiak | 13 sierpnia 2016 at 10:26 |

  He He
  I tak oto mamy pełny obraz rządów naszych samorządowców.
  Autobusy zapewnia strona Ukraińska bo… nasi wspaniali samorządowcy doprowadzili do upadku PKS Włodawa.
  A chociażby przy takich okazjach widać jak brakuje tego rodzaju przedsiębiorstwa w powiecie włodawskim
  GRATULACJE PANIE STAROSTO !

  • Co wspólnego ma starosta z upadkiem PKS??? Lata działalności w takiej formule jak obecnie i stało się co jest czyli likwidacja. Kierowca pan, bilety .paliwo to główne przyczyny upadku A jako osoba związana z PKS powinieneś wiedzieć że na kursy zagraniczne trzeba posiadać specjalne zezwolenie i jechać przez Dorohusk bo w Zbereżu tylko nózkami. ale niemartw się kurs do Krasówki będzie

 5. byliśmy dzisiaj i już wróciliśmy, nie m żadnego bałaganu , wyjątkowy porządek owszem jest długa kolejka ale dla mieszkańców Ukrainy a Polacy przechodzą natychmiast. Byliśmy też dosyć długo nad Jeziorem Świtaź sympatyczna pani nas woziła i obwoziła. Nie wiem gdzie byli ci krytykujący.

 6. No właśnie wszyscy tylko krytykują.Po co się więc tam pchają?

 7. Do banderowców nie jeżdżę.

 8. Byłam i było świetnie. Nie było bałaganu i nie trzeba było długo czekać. Polecam każdemu. Za rok powtórka! 🙂

 9. Świtaź prześliczny. Polecam

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content