To już koniec Sco-Paku

270 pracowników zatrudnionych w Orchówku i Chełmie straci pracę. Ogłoszenie upadłości Sco-pak`u jest tylko kwestią czasu. Spółka utraciła zdolność finansową, więc sąd zakończył postępowanie sanacyjne, które trwało prawie 3 lata.

W uzasadnieniu decyzji sąd wskazał, że ze sprawozdania zarządcy spółki za listopad i grudzień 2018 roku wynika, iż plan restrukturyzacyjny nie jest w całości realizowany. – Dłużnik nie reguluje zobowiązań powstałych po otwarciu postępowania. Ponadto w styczniu tego roku spółka straciła część odbiorców, co spowodowało radykalne zmniejszenie przychodów, a tym samym zmniejszeniu uległy wpływy. W tych okolicznościach masa sanacyjna nie będzie w stanie regulować wymaganych zobowiązań. Zarządca wskazał ponadto, że rada wierzycieli nie wypracowała propozycji układowych. Wobec tego postanawia się o umorzeniu postępowania – czytamy w uzasadnieniu warszawskiego sądu.

Zdaniem Grzegorza Pleskota, właściciela firmy Sco-Pak przyczyniły się do tego bank, który jest jednym z wierzycieli i Agencja Rozwoju Przemysłu. – Nie wyrażają zgody na jakiekolwiek inne propozycje dotyczące poprawienia sytuacji firmy, natomiast akceptowały dotychczasowe postępowania zarządcy i rozliczenia finansowe – mówi Pleskot.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

4 komentarzy "To już koniec Sco-Paku"

  1. Woda w Bugu się poprawi. Jeszcze tylko garbarnię górala skasować.

  2. Przestaną truć wodę w Bugu. Jeszcze garbarnia górala.

  3. Ściągnąć inwestora! Tylko czy władza w powiecie o tym pomyśli?

  4. A kto tego garbarza “ściągnął” do Orchówka, gdy jak słyszałem pozbyli się go bodajże z podkarpackiego. Ktoś go przez tyle lat “rozpieszczał” i przymykał oko. Myślę, że poprzednie władze gminy coś wiedzą na ten temat.

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki