Od pół litra wszystko się zaczyna

Ostatnia sesja Rady Miejskiej we Włodawie z pewnością nie przejdzie do historii. Interpelacji mało, absolutorium przyjęte zostało bez problemów, a dyskusja nad budżetem – poza wnikliwymi analizami radnego Erazma Meniowa – była nijaka.

Interpelacje, wnioski i zapytania radnych rozpoczęła Elżbieta Wołoszun. Pytała o problem nielegalnego składowiska odpadów w mieście oraz ubytki na ulicach Garnizonowej i Granicznej. Jerzy Łagodziński apelował o pilny remont mostku na Włodawce przy ogródkach działkowych. O remont ul. Rzemieślniczej wspólnie apelowali radni Waldemar Kazuro i Beata Rudziewicz. Ta ostatnia pytała też o sprawę solarów i konieczność wycinki gałęzi przy ul. Piastowskiej. Erazm Meniów poruszył problem klubu „Włodawianka” i brak zainteresowania miasta projektami dotyczącymi stref aktywności. Zauważył też, że jednak strefa kibica we Włodawie się pojawiła. – Zadziałała magia wyborów – mówił.

Mirosława Dynkiewicz pytała o zapadający się chodnik i ulice przy Rynku i problem niesprzątania przez wielu mieszkańców po swoich wyprowadzanych psach.

Marek Flis zainteresował się placem po byłym tartaku, gdzie jest duży nieporządek. Na koniec Krzysztof Flis poruszył temat braku koszy przy ul. Lubelskiej oraz kwestie komunikacji zbiorowej i miejskiej.

Radni podjęli potem 13 uchwał, z których najciekawsze były dwie: w sprawie: udzielenia absolutorium burmistrzowi Włodawy z tytułu wykonania budżetu za 2017 i w sprawie ustalenia jego wynagrodzenia. Przy absolutorium w dyskusji ważny głos zabrał jedynie radny E. Meniów, który wskazując na braki i mankamenty, dodał jednocześnie, że rozumie ograniczenia budżetowe i systemowe samorządów i dlatego wstrzyma się od głosu. Ostatecznie za udzieleniem absolutorium głosowało 10 radnych, a 3 wstrzymało się. Co do uchwały dotyczącej wynagrodzenia burmistrza dyskusji nie było. Muszyński otrzymał maksymalne możliwe przepisami prawa wynagrodzenie – ponad 10 tys. zł brutto.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

22 komentarzy "Od pół litra wszystko się zaczyna"

 1. Dobra podwyżka pensji.

 2. mieszkanka | 9 lipca 2018 at 20:15 |

  Niezła pensja za nic nierobienie, 4 lata obijania się, imprezek i wyjazdów na koszt Włodawiaków i ponad 10 000 zł pensji. Jako komiwojażer nawet nie myślał, że może tyle w życiu zarobić.

 3. kiedy daniel i leszek przeproszą?

 4. Czyli przez 4 lata przytulił jakieś 500 000 zł!!!!!!
  ZA CO?????!!!!!
  Za to, że pozatrudniał swoich partyjnych towarzyszy lub wskazanych przez nich osób?????
  Cztery lata zmarnowane, a on bierze taką kasę!!!

 5. Pali sie grunt pod nogami wodzireja, urwie sie kaska i wyjazdy zaGraniczne, lans i lanie graniczne!

 6. kierowca | 10 lipca 2018 at 18:21 |

  ulice na terenie byłej jednostki to wielka porażka

  • wiesiu byłeś starostą to trza było robić ulice kolo swojej haty a nie teras sie dopierd…. do kaszdego. jesteź szałosny

 7. Wielka szansa przed wszystkimi krytykującymi obecnych włodarzy i decydentów włodawskich!; startujcie w wyborach samorządowych. Czeka na was wielka kasa, nic nierobienie, i … komentarze, podobne do waszych.
  Zaznaczam że nie jestem ani Wiesiem, ani Mariuszkiem ani tajemniczym Krzysiem

 8. Leon taraszkiewocz | 11 lipca 2018 at 11:24 |

  Brawo Muszyński. Nalezy się taka pensja. 10 000zl co.to jest

 9. Muszyński kiedy rewitalizacja rynku? Obiecałaś

 10. Muszyński gdzie przejście graniczne?

 11. 10 000 zł miesięcznie za kilka występów w roku na scenie w roli wodzireja to niezła pensja. Nie każdy samorząd stać na utrzymanie takiej persony.

 12. łooo matecko kohana! mariusek pszechoci już sameko siebie. do tej pory hfalił sie sugcesami swoih wspułpracofnikuf ale to co zropił fczoraj to jusz szczyt wszysdkiego. sobaczcvie jego najnofszy fpis na srejbuczku “CHORWACJA BRAWO. MIEĆ KORZENIE Z DALMACJI BEZCENNE.” cusz sa comingup. to jusz nie jest prafilnym czystei krfi polagiem? szeby sie lanzofac na cucych plecach jezt w zdanie nafet zmienidz narodofoźć?!?! WIOCHA!!!

 13. kierowca | 13 lipca 2018 at 05:44 |

  ale ty GUPI jesteś nie tylko wiesiek mieszka na jednostce he he

 14. Paranoik | 14 lipca 2018 at 16:40 |

  Jak wygra pislam we Włodawie to skończą się imprezy, wycieczki, wakacje za darmo dla dzieci.Będą tylko pilelgrzymki do Kodnia, dla co ważniejszych do Częstochowy, apela poległych ku czci wyklętych, ekshumacje,pochówki a reszta kasy dla OjcaDyrektora. Pisowski Burmistrz to napewno ze swojej pensji zrezygnuje.Będzie Raj we Włodawie,tylko pisiorów wybierajcie!

 15. Sam nick mowi za caly komentarz

 16. Co Włodawa sądzi o partyjnym stanowisku Wiceprezesa MPGK, które kosztowało nas prawie 0,5 mln zł i oczywiście trafiło do kolegi Wodzireja???

 17. Manius kiedy dodasz fotkę w szaliku Sokoła Adamów?

 18. To prawda że on chce przeszkodzić w tym żeby Włodawianka grała w IV lidze i podpowiada temu Sokołowi jak to zrobić? Jego łoś tak mówi

 19. jak nie wierzyz zadzwoń do Adamowa i ci powiedzą

 20. I tego nie czaję w polskim narodzie. Wiem, że racjonalne myślenie wymaga wysiłku, ale przeraża jak niewiele go jest. Czemu Was bolą zarobki wlodarzy? Była ogólnopolska ankieta i większość była za obnizka ich pensji. Rozumiem ministrom czy poslom,ze chcą im przywalić. Ale swojemu człowiekowi, co jest tu na miejscu, w dodatku przez nas wybrany? Lepiej lub gorzej,ale pracuje nie na swój interes, czy innej firmy. On robi na Ciebie! Gdy robi to źle,to przegra wybory,wygra gdy jest dobry. Co złego jest w tym, że godnie zarobi?

 21. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki