“Nasz” poseł głoduje w więzieniu. Czy zastąpi go Monika Pawłowska?

– Nie spocznę, dopóki pan minister Mariusz Kamiński i jego współpracownicy nie będą na powrót wolnymi ludźmi – mówi prezydent Duda. A Sąd Najwyższy potwierdza, że skazani i zatrzymani politycy PiS nie są posłami.

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik we wtorek (9 stycznia) wieczorem zostali zatrzymani przez policję w Pałacu Prezydenckim. Są w warszawskim areszcie. Mają odsiedzieć karę 2 lat więzienia za nieprawidłowości, nadużycie władzy i przekroczenie uprawnień podczas tzw. afery gruntowej. 

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

43 komentarzy "“Nasz” poseł głoduje w więzieniu. Czy zastąpi go Monika Pawłowska?"

 1. Tak zastąpi i zaraz wróci do Lewicy, bo nie będzie marnować się w opozycji. Będzie działać na rzecz naszej małej Ojczyzny. Bravo, bravo

  • Tak jak Lewica działa na rzecz naszej małej Ojczyzny. Budżet wielki, a radni, że mały udział samorządu w PIT. A TO TAKIE PROSTE JAK KWOTA WOLNA WYZSZA, TO PIT mniejszy. Taka buchalteria

 2. Moim zdaniem zastąpi, czy pis chce czy nie,później ją wyrzucą z partii ale posłem będzie

 3. Czy was tak bardzo to dotyczy? Popatrzcie lepiej na własne podwórka i na to co w naszym mieście

  • Za wszystko my płacimy | 12 stycznia 2024 at 19:44 |

   Tak to nas dotyczy bo ta cała szopka kosztuje nas pieniądze! Kaczyński stracił władzę i nie zamierza siedzieć w opozycji. Zrobi wszystko żeby ją odzyskać a przynajmniej nie pozwolić normalnie rządzić Tusku. Tusk z resztą nie lepszy. Tyle lat lali go po głowie że się wkurzył zawiązał egzotyczna koalicję i odbija państwo z rąk Kaczyńskiego. Ale okazało się że nie będzie łatwo bo Donald trochę za krótki na sztuczki Jarka. Tak się będą spierać jak głupki. Zobacz jak się tym ekscytuje nasza niedoszła posłanka od płaczki. Za maksymalnie kilka miesięcy czekają nas pewnie przyśpieszone wybory bo dopiero zaczęli rządzić a już tam trzeszczy. Do tego Dudu odstawia szopki. No kabaret najniższych lotów a płacimy za niego odwrotnie proporcjonalnie

   • Szopki? PO kolei, jak byli sądzeni, to mieli immunitety. Oczywiste, bo dopiero po wyroku marshall wygasił bezprawnie immunitety. Więc jak to jest?

 4. Który Sąd Najwyższy ?Wasz czy ich?Fajna sprawa,w zależności co komu pasuję może sobie wybrać wyrok,izbę SN

 5. Skazani przez sąd za podrobienie m.innymi dokumentów UG zeby udupić Leppera -niech siedzą. “więźniowie polityczni” – sic.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. O, a ilu tu prawników i politykow Szkoda, że nie ma lekarzy specjalistów i chętnych do konkursu na dyrektora szpitala

  • Przecież Walduś pisał że już są chętni do konkursu. Starosta idź do Lublina to teraz PiS wlodawaski może się wykazać. Zgłosili swoje osoby do komisji tzw. wybitnych fachowców to wybiorą najlepszego dyrektora. No chyba że nie zdążą wrócić z marszu albo protestu pod aresztem.

 7. Niech głoduje,na zdrowie.Za Leppera,

 8. Nigdy więcej Pisu

  • Kiedyś ktoś pisał, że Ja to nie bardzo. Nie wiem dlaczego. Poza tym, demokracja.. Wykluczać to możesz np mięso że swojej diety.

   • Dlatego, że PIS działał jak zorganizowana grupa przestępcza o charakterze mafijnym z wyraźnym kierownictwem sprawczym oplatając całe państwo mackami personalnych powiązań, włączając w to organa mające w założeniu kontrolować właściwe funkcjonowanie państwa, a przez to czyniąc ich prerogatywy nieskutecznymi i gwarantując sobie tym samym bezkarność w odrażającym procederze okradania wszystkich Polaków w niepohamowany niczym i nie kontrolowanym przez nikogo przestępczym procederze. Jest to bezpośrednia podstawa do zdelegalizowania PIS, tak jak zdelegalizowano PZPR, i pozbawienia wszystkich przestępców, którzy należeli do PIS immunitetów poselskich oraz postawienia im zarzutów karnych i wyeliminowania ich z życia publicznego dożywotnio. I to byłby wyraz rzeczywistego powrotu demokratycznych rządów, gdyż jedna z istot demokracji jest nieuchronna odpowiedzialność za przestępstwa wobec niej. I to odpowiedzialność nie tylko polityczna, ale jak najbardziej również karna.

 9. Moje miasto | 14 stycznia 2024 at 10:28 |

  Panie Burmistrzu dał pan ślub Wicestaroście brawo, kiedy Pan weźmie rozwód z pisowskim Holaczukiem?

 10. włodawiak | 15 stycznia 2024 at 09:26 |

  Popieram, po ostatnich wyczynach Pana Holaczuka / wyjazd na marsz milionerów/ myślę że to po prostu nieprzyzwoite trzymać go w Ratuszu

 11. Jak widać, myślenie nie jest twoją najmocniejszą stroną

 12. Temu ministrowi to detox za darmo zrobią w trakcie odsiadki. Dwa w jednym, nie marnuje czasu. Zona powinna być zadowolona

 13. Nazywanie ,,PRZESTĘMCE’NASZYM POSŁEM ,to ja sobie wypraszam

 14. Tylko w pisie przestępcy mogą być posłami.

  • Myślę ze ten brukowiec Chełmski który został podporządkowany za Obajtka prezesa ORLENU
   do manipulowania, wróci na właściwe tory

   • Nie do Obajtka. Przestańcie sobie wycierać gęby Rezesem. Będziecie mieli klawo jak prezesurę obejmie Elżbieta Alejaja-Bieńkowska, albo jej podobni. Roz*****lą firmę w drobiazgi.

 15. Politykierstwo po włodawsku: to najlepiej wam wychodzi. Wiedzy zero, ale kiedy ” odwaga staniała” czyli anonimowo, bez konsekwencji to czemu nie opluć kogoś.

  • Widzę że nie znasz pojęcia zasłużonej krytyki i wytykania braku kompetencji i elementarnej wiedzy niezbędnej na zajmowanym stanowisku.

 16. Wojciech Wołoch i Andrzej Maj objęli funkcje wicewojewodów lubelskich.

 17. A kto to?, z jakiego środowiska, jakie wykształcenie?

  • Dobre i środowisko i wykształcenie. Z Żukiem się dogadają i coś tam komuś wynajmą. Jak Trzaskowski, sprzedał Niemcom i teraz wynajmuje od nich biura dla Ratusza. Ale o szczajce, to cicho sza.

 18. włodawiak | 18 stycznia 2024 at 13:42 |

  Nigdy więcej Pisu, tak jak oni rozkradali Polskę to nikt do tej pory. Zobaczcie lie zarabiali. Zona Kurskiego 116 tysięcy miesęcznie w telewizji.Normalni ludzie tyle w rok nie zarabjają. A prokuratorzy też podobnie. To się w głowie nie mieści. Nic dziwnego że od koryta ich odciągnąć nie można. A Wy głupi chodzicie na marsze by oni nas wszystkich łupili. Co za głupota

  • taka gadka | 19 stycznia 2024 at 14:42 |

   Od dzisiaj wszyscy w TV i prokuraturze z płacą minimalną zapewne. Czysty proletariat.

   • Nikt dziś tego nie ogląda,a pensje wciąż po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie.Za pisu płacili ale była oglądalność i tym samym wpływy z reklam.Przyszli nowi zrujnowali tv,reklamodawcy odeszli do innych stacji ale może oto chodziło.Sądy wydają wyroki,że nie mogli tak,nie wpisują do rejestrów,a ci mówi wszystko dobrze jest.

 19. I to chyba największy błąd PiSu: nie rozliczyli przekrętów i afer poprzedniej ekipy. Teraz będą wiedzieli jak działać bo podejrzewam, że jednak wrócą do władzy…

 20. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.