Na każdym kroku psia kupa

Musimy usiąść i podebatować nad tym, co zrobić, żeby nasze miasto nie było usłane odchodami. Może zapytajmy w innych miastach, jak radzą sobie z tym problemem, skoro my nie potrafimy. Apelowała przewodnicząca rady miejskiej Joanna Szczepańska do burmistrza Wiesława Muszyńskiego podczas ostatniej sesji.

Ten mało przyjemny temat rozpoczęła radna Mirosława Dynkiewicz. Zaapelowała do komendanta straży miejskiej Sławomira Borkowskiego, aby zwiększył liczbę kontroli przy ulicach Kościelnej i 11 Listopada, gdzie mieszkańcy wyprowadzając swoje czworonogi na spacer.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Na każdym kroku psia kupa"

 1. Do pieska który tak był zbulwersowany moimi wypowiedziami na artykuł “Kobiecie uciekł piesek i musiała wejść na pustą ulicę” – i co teraz zaszczekasz? uogólnienia? nieprawda?. Inni dostrzegają problem tylko nie “piesek”.

 2. Za a nawet przeciw | 19 marca 2021 at 14:24 |

  Co tu debatować, tu trzeba działać! Takich ulic jest więcej niż te wymienione, gdzie są (bez)radni z innych okręgów?

 3. A 1000 lecia , Okunińska i inne to co? Co robi straż miejska? Gdzie są bloczki z mandatami? Co na to Burmistrz?

 4. wrrrrrrr | 19 marca 2021 at 15:33 |

  Szanowna Miejska Rado. Od psich kup ważniejszy brak komunikacji publicznej z dobrym taborem jest brak chodnika przy ul Korolowskiej między
  “rondami” po stronie Tesco, działki niezabudowanej i parkiem handlowym ccc,kik,pepco, my center i sklep sportowy, i nowo wybudowany sklep hydrauliczny. Po obu stronach ul Korolowskiej przy skrzyżowaniu z ul Sierpinskiego są głębokie rowy/fosy, a nie ma przejścia dla pieszych i chodnika do sklepów za Tesco. Istnieje zagrożenie dla pieszych. Apeluję do RM o pilne zajęcie się budowa chodników w tamtej części miasta.

  • obywatel | 19 marca 2021 at 17:33 |

   widocznie bezmózgowcy projektowali remont ul Korolewskiej a drudzy bezmózgowcy zatwierdzili remont nie uwzględniając po obuch stronach chodników.

  • Mieli płyty usunąć w cenie ok 25 mln złotych za trochę ponad 5 km drogi!5 mln za kilometr.Płyt nie usunęli,kasę wzięli. Najśmieszniejsze są te żółte popękane rury odpływowe np w Korolówce.Tam ktoś dobrze zarobił i jeszcze podzielił się z innymi..O chodniku oczywiście i przejściu zapomnieli ,niech ludzie idą rowem lub giną manewrując między pęd

  • wrrrrrrr | 20 marca 2021 at 17:32 |

   Przeprosić chcę czytelników, za styl, ale podczas pisania zawiesił się komputer, a jak się uruchomił, to komentarz poszedł bez poprawek. Chodziło mi o dobry tabor w połączeniu z Lublinem, z Chełmem. Chodzi mi tez o godziny połączeń z Lublinem, Chełmem. Skąpo tych połączeń. Teraz wiadomo, ale w normalnych czasach też za dobrze nie było. O te niedoróbki z chodnikiem przy Korolowskiej i przy okazji kiedy będzie dalszy remont drogi 812?

  • Inwestor | 21 marca 2021 at 16:56 |

   Właściciele tych posesji powinni wybudować te chodniki, jeśli stać na pawilony to na pewno stać na 50 m chodnika. Na zachodzie europy akumulacja kapitału trwała pokolenia u nas każdy chce się dorobić w ciągu kilku lat.

   • Też uważam, że właściciele tych budynków powinni zrobić chodnik. Tak samo jak mieszkańcy nowych osiedli powinni dokładać się do dróg do swoich posesji.

 5. Skoro dawno temu miastem stołecznym był Kraków, obecnie Warszawka, to Włodawa nie może być miastem stolcowym? Przecież to zaszczyt. Hahahahahaha!!!

 6. Co za model projektuje a drugi zatwierdza projekty przebudowy dróg i ulic we Włodawie. Po co tak głębokie rowy odwadniające np korolowska lub do Różanki? Można byłol wypłycić minimum o metr i woda też by była odprowadzona. Po co zwężono ul. Lubelską? chodzi o środek jezdni wyłączony z ruchu? zamiast poszerzać ono zwężają -debile.

 7. Zwróćcie też uwagę na chodnik dla pieszych (?) na odcinku od wjazdu do Przedszkola do przejścia przez Lubelską. Urywa się na zielonej, obsr…ej przez psy trawce a piesi, by przejść prawidłowo muszą pokonać ten odcinek poboczem ruchliwej jezdni. Zarząd Dróg (Krajowy) odpisał radnej, że …wszystko jest wykonane zgodnie z dokumentacją….

 8. wrrrrrrr | 23 marca 2021 at 13:54 |

  Anonim 23.03, 10.20. Rzeczywiście Zarząd odpowiada, że wszystko zgodnie z dokumentacją. Ale to świadczy o tym, że dokumentacja źle zrobiona. Opracowujący i odbierający taką dokumentację, chyba nie byli w terenie. Rowy o takich głębokościach i takim pochyleniu przeciwskarp, to śmierć dla delikwenta, który pojazdem wpadnie w taką fosę. Teraz w tych rowach proponuję ułożyć rury np 700 mm kanalizacji burzowej i po problemie. Rowy zasypać. W końcu Greta nadaje, że ocieplenie i susza. I, how dare you?

 9. wrrrrrrr | 23 marca 2021 at 14:05 |

  Anonim 22.03. Właściciel płaci podatki i ma odśnieżać ulice do połowy jezdni przy swojej posesji. Bolszewizm dążący do rozkułaczenia? Ma wybudować ulice na przeciwko swojej posesji, ma posegregować śmieci zapłacić za odbiór, a gangsterzy wwożą importowany syf bezkarnie i jeszcze zarabiają na tym. Gratuluję pomysłowości. Ktoś bierze kasę za wybudowanie ulicy niekompletnej, a właściciele do roboty? I wydawać kasę!

 10. No tak, a władz naszego Miasta ( przecież ul. Lubelska leży we Włodawie) nie interesują projekty dotyczące zagospodarowania pasa drogowego?! Tym bardziej, że wspomniane miejsce leży dokładnie naprzeciwko biur Zarządu Dróg Powiatowych. Albo większość pracowników jeździ do pracy albo, co niejednokrotnie widzimy przebiegają przez jezdnię w miejscu niedozwolonym…

  • Pałą z wosu | 27 marca 2021 at 11:26 |

   Lubelska jest częścią drogi krajowej 82. Zarząd Dróg Powiatowych jak sama nazwa wskazuje podlega Staroście, który podobnie jak Burmistrz nic nie ma do tej drogi. Pała z wosu! dzwoń do sasina może zostało mu trochę kasy z wyborów i coś rzuci na jakąś kładkę albo co!

 11. Ulica na nowy cmentarz jest dziurawa jak po II wojnie, nueboszczyk z trumny mało nie wyskoczy.

 12. Psie kupy powinno sprzątąc mpgk. Zajmują się porządkiem w mieście

 13. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki