Miliony na promocję szczepień

W konkursie szczepionkowym miasto Włodawa wykazało się najwyższym w regionie chełmskim wskaźnikiem zaszczepienia (52%) i tym samym otrzyma 1 mln zł nagrody na dalszą walkę z pandemią. Tyle samo trafi do Hańska. Pół miliona otrzyma Hanna, a ćwierć miliona Wola Uhruska.

10 listopada nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie ogłoszonego przez rząd konkursu szczepionkowego „Najbardziej odporna gmina” w kategorii dużych, średnich i małych gmin. W kategorii małe gminy nagrody w wysokości miliona złotych otrzymało 49 gmin mających poniżej 30 tys. mieszkańców z najwyższym odsetkiem zaszczepionych w każdym z 49 regionów. W kategorii średnie gminy przewidziano trzy nagrody po milion złotych dla trzech gmin wielkości od 30 do 100 tys. mieszkańców z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców w skali kraju.

Natomiast w kategorii gmin dużych (powyżej 100 tys. mieszkańców) tylko zwycięzca dostał milion złotych nagrody. W każdej kategorii warunkiem uzyskania prawa do nagrody jest osiągnięcie poziomu co najmniej 50 proc. zaszczepionych mieszkańców w terminie do końca października br. Dane wzięto na podstawie informacji opublikowanych na stronie internetowej Narodowego Programu Szczepień.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

3 komentarzy "Miliony na promocję szczepień"

  1. Włodawa w “regionie chełmskim”? To jakiś nowy twór, czy marzenie tych z Chełma ( Lubelskiego)?

  2. Włodarze naszego regionu nie dają dobrego przykładu w tej materii, a szkoda, młody,lewicowy Burmistrz mógłby dać dobry przykład,a niestety tego nie robi

  3. Rozumiem, że ten “młody, lewicowy Burmistrz” nie zaszczepił się?!
    Jak mógł

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.