Festiwal Trzech Kultur niezagrożony. Minister zmienił zdanie, będzie dotacja. Ale mniejsza

Był moment, kiedy organizacja tegorocznej edycji Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie stanęła pod znakiem zapytania. Minister kultury odrzucił bowiem wniosek o dofinansowanie tej imprezy. Jej organizator, czyli Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, odwołało się od tej decyzji i – jak się właśnie okazało – częściowo skutecznie.

– Pierwotnie aplikowaliśmy o 400 tys. zł dotacji z ministerialnego programu „Wydarzenia artystyczne – muzyka” – mówi Anita Lewczuk vel Leoniuk, dyrektor włodawskiego muzeum. – Po odwołaniu ministerstwo przyznało nam 103 tys. zł.

Po tym, jak do pracowników muzeum dotarła informacja, że ich wniosek przepadł, skupili się na szukaniu innych rozwiązań, w tym przede wszystkim sponsorów. Równolegle o pieniądze na festiwal zabiega także starosta włodawski. Bez względu na skutek tych wysiłków powiat w swoim budżecie zabezpieczył już 100 tys. zł. Kolejnych 50 tys. obiecał marszałek województwa lubelskiego. W tej sytuacji do docelowej kwoty w wysokości 400 tys. zł muzealnikom brakuje jeszcze 150 tys. zł.

– Jesteśmy przekonani, że tegoroczny festiwal pod względem poziomu artystycznego nie będzie ustępował poprzednim – zapewnia Lewczuk vel Leoniuk.

Dalszą część artykułu znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

4 komentarzy "Festiwal Trzech Kultur niezagrożony. Minister zmienił zdanie, będzie dotacja. Ale mniejsza"

  1. i bardzo dobrze! gratuluje!

  2. To może niech weźmie się do pracy w urzędzie miasta pani od promocji i swoimi pomysłami wspomoże muzeum w pozyskaniu środków zewnętrznych.

  3. Ona nie musi robić, mąż jest dziennikarzem “Nowego tygodnia”.

  4. Nie, żona sławnego włodawskiego dziennikarza piszącego nie tylko do “Nowego Tygodnia” ale także do wielu znaczących w świecie jest odpowiedzialną za oświatę, natomiast pani od promocji została wybrana w konkursie, o którym tak głośno było w mieście.

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki