Zdarzenie drogowe na tymczasowym moście na rzece Włodawka

Funkcjonariusze włodawskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 812. Kierujący pojazdem ciężarowym na tymczasowym moście na rzece Włodawka nie dostosował prędkości do warunków parujących na drodze i wjechał w jedno z metalowych przęseł. Na szczęście nie odniósł obrażeń a konstrukcja mostu nie została naruszona.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w piątek  po godzinie 18:00 na drodze wojewódzkiej nr 812. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 37-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego kierujący pojazdem ciężarowym volvo, jadąc DW nr 812 w kierunku Chełma nie dostosował prędkości do panujących warunków w wyniku czego uderzył przodem pojazdu w metalowe przęsło mostu tymczasowego na rzece Włodawka. Przęsło zostało częściowo odkształcone. Na szczęście powstałe uszkodzenie nie wpłynęło na nośność mostu ani na jego bezpieczne pokonanie przez kierujących. Mężczyzna nie odniósł obrażeń i był trzeźwy, zaś policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny z uwagi na powstałe uszkodzenia.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że w okresie zimowym warunki drogowe są bardziej zmienne i niebezpieczne. Opady deszczu i wcześnie zapadający zmrok znacznie ograniczają widoczność. Dodatkowo mokra i śliska nawierzchnia, czy też leżące na drodze liście powodują, że droga hamowania się wydłuża. Jedźmy ostrożnie i dostosujmy prędkość do zmiennej aury.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content