Zapraszamy na wernisaż malarstwa Tadeusza Protasia

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie
zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa

Tadeusza Protasia

Tadeusz Protaś, wernisaż malarstwa, 21.02.17 r.

wernisaż: 21 lutego 2017 r., godz. 17.00
Galeria Na Parterze, MBP Włodawa
ul. Przechodnia 13

Tadeusz Protaś przez wiele lat pełnił służbę w Zakładzie Karnym we Włodawie. Wraz z przejściem na zaopatrzenie emerytalne skrywany przez lata plastyczny talent zaczął się dynamicznie rozwijać. Duża ilość wolnego czasu i pasja tworzenia, pomagają opanowywać różne techniki i pogłębiać umiejętności. Jest to talent samorodny, który potrafi przelać emocje artysty na płótno, kartkę, czy inne materiały.

Od kilku lat jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie, co pozwala na wymianę doświadczeń i dalszy artystyczny rozwój. W jego twórczości dominuje martwa natura, scenki rodzajowe i krajobrazy poleskie, ale także elementy malarstwa sakralnego. Preferowaną techniką jest olej na płótnie.

Dotychczas swoje prace prezentował we Włodawskim Domu Kultury (kwiecień 2016 r.). Jednocześnie w ramach wspomnianego Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej były one wystawiane w listopadzie 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłoniu.
Ubiegłego lata można je było podziwiać w niektórych ośrodkach wypoczynkowych nad jeziorem Białym, co wiązało się również z promocją kultury naszego regionu.

MBP Włodawa

Skip to content