Zapraszamy na promocję książki “Wielcy pszczelarze Ziemi Włodawskiej”

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie
Pasieka Hodowlana Cezary Kruk
zapraszają na wykład

Cezarego Kruka
“Apiterapia”

oraz promocję książki:
“Wielcy pszczelarze Ziemi Włodawskiej”

Wielcy pszczelarze Ziemi Włodawskiej - promocja ksiażki - 24.11.17 r.Piątek, 24 listopada 2017 r., godz. 16.00
Galeria Na Parterze MBP Włodawa
ul. Przechodnia 13

Podczas spotkania przewidziana jest także degustacja produktów pszczelich (oraz ich zakup).
Będzie też można nabyć promowaną książkę “Wielcy pszczelarze Ziemi Włodawskiej”.

 

CEZARY KRUK

WYKSZTAŁCENIE

Absolwent Akademi Rolniczo-Technicznej w Olsztynie Wydział Zootechnika indywidualny tok studiów z pszczelarstwa i pszczelnictwa.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Praktyki pszczelarskie w 300-pniowej pasiece Państwowego Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli, 200-pniowej pasiece Ryszarda Olejniczka w Kutnie, 900-pniowej pasiece Feliksa Karnera w Austrii; indywidualny tok studiów z pszczelnictwa na AR-T Olsztyn połączony z pracą w 100-pniowej pasiece Zakładu Pszczelnictwa AR-T w Olsztynie, praktyka w Oddziale Pszczelnictwa ISK w Puławach oraz praktyki u kilku pszczelarzy w Polsce; staż w 100-pniowej Pasiece Zarodowej WOPR w Końskowoli; praca na stanowisku asystenta w Oddziale Pszczelnictwa ISK w Puławach; praca w Akademii Rolniczej w Lublinie jako nauczyciel akademicki z przedmiotu pszczelnictwo; praca w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli jako główny specjalista ds. pszczelarstwa z zakresem zadań na województwo lubelskie; współpraca z 1600-pniowym Gospodarstwem Pasiecznym „Sądecki Bartnik”.
Od 1987 r. praca w prywatnej pasiece Pasieka Hodowlana Cezary Kruk

PUBLIKACJE PSZCZELARSKIE

– Ponad 150 publikacji, doniesień naukowych i artykułów popularno- naukowych
– Pod redakcją Cezarego Kruka ukazało się 12 książek z materiałami konferencyjnymi

LUBELSKA KONFERENCJA PSZCZELARSKA I INNE KONFERENCJE PSZCZELARSKIE

Główny organizator Lubelskiej Konferencji Pszczelarskiej jaka w latach 2010- 2017 odbywała się cyklicznie na Lubelszczyźnie. W latach 2010- 2017- wydanie pod redakcją Cezarego Kruka 12 książek z materiałami konferencyjnymi z Lubelskiej Konferencji Pszczelarskiej, Mieleckiej Konferencji Pszczelarskiej, Mazowieckiej Konferencji Pszczelarskiej, Nyskiej Konferencji Pszczelarskiej, Pomorskiej Konferencji Pszczelarskiej.

Strona internetowa- APIS POLONIA- www.apis-polonia.eu

Autor strony internetowej Apis Polonia promującej pszczelarstwo. Rocznie odwiedza stronę Apis Polonia około 20.000 osób z całego świata. Na stronie jest mapa osób odwiedzających stronę Apis Polonia. Ze strony Apis Polonia pobrano około 25.000 książek. Były to materiały konferencyjne pod redakcją Cezarego Kruka.

ODZNACZENIA PAŃSTWOWE I ZWIĄZKOWE

Zasłużony dla Polskiej Kultury– oznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2000 roku za druk i kolportaż wydawnictw niezależnych.

Zasłużony dla Rolnictwa– oznaczenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w 2007 roku za działalność dydaktyczną w pszczelarstwie.

Srebrna Odznaka Polskiego Związku Pszczelarzy, przyznana 23 listopada 2011 roku za działalność dydaktyczną w pszczelarstwie.

Srebrny Krzyż Zasługi– odznaczenie Prezydenta RP, przyznany 27 czerwca 2012 za działalność dydaktyczną w pszczelarstwie.

Złota Odznaka Polskiego Związku Pszczelarzy, przyznana 20 stycznia 2017 roku, za działalność dydaktyczną w pszczelarstwie.

Krzyż Solidarności Walczącej, przyznany w 13 czerwca 2017, za współpracą ze środowiskiem Solidarności Walczącej w latach 1982- 1989

Krzyż Wolności i Solidarności– odznaczenie Prezydenta RP, przyznany 2017, za działalność patriotyczną w latach 1971- 2017

 

MBP Włodawa

Skip to content