Włodawa aplikuje o środki zewnętrzne

W minionym tygodniu miasto złożyło dwa wnioski o dofinansowanie projektów inwestycyjnych we Włodawie z LGD „Poleska Dolina Bugu” w ramach osi 4 lider Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Pierwszy projekt dotyczy budowy budynku rekreacyjnego na stadionie miejskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W nowym budynku o powierzchni ok 200 m² znajdować się będą min. pomieszczenia siłowni – fitness oraz szatnie z zapleczem sanitarnym. Wartość projektu to 504 961,58 zł netto.

Drugi projekt przewiduje rozbudowę ciągów pieszo-rowerowych w mieście. Nowe ścieżki mają powstać na ulicach Sierpińskiego i Mostowej. Projekt zakłada również ustawienie w tych miejscach stojaków na rowery, ławeczek i koszy na śmieci. Wartość projektu to 217 997, 67 zł brutto.

– Oba projekty są niezwykle istotne dla mieszkańców Włodawy. Budynek, który obecnie znajduje się na stadionie miejskim jest stary i już dawno przestał pełnić swoją funkcję. Budowa nowego obiektu znacząco poprawi warunki w których mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas. Natomiast rozbudowa ścieżek rowerowych ułatwi poruszanie się po mieście, oraz wpłynie na bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych a zwłaszcza dzieci w drodze do szkoły. – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Decyzję o przyznaniu dofinansowania poznamy na początku przyszłego roku.

Źródło Wlodawa.eu

Skip to content