Uderzył w drzewo i dachował

26 latek zakończył jazdę Volvo dachowaniem auta. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie.  Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz sądowy oraz surowa kara finansowa.

Wczoraj po godzinie 21:30 włodawscy policjanci otrzymali informację, że na jednej z ulic Włodawy samochód osobowy marki Volvo dachował po uderzeniu w drzewo. Kierujący powiedział policjantom, że jadąc jedną z ulic Włodawy, z chodnika na jezdnię miał mu wbiec pies, a on w celu uniknięcia zdarzenia gwałtownie skręcił kierownicą, a następnie “dachował”. Zapis z monitoringu miejskiego uwiecznił rzeczywisty przebieg zdarzenia. Na nagraniu widać jadący pojazd marki Volvo, który w pewnym momencie zbliża się do prawej krawędzi jezdni, mija skrzyżowanie po czym najeżdża na krawężnik i uderza w drzewo. Badanie alkomatem wykazało u 26-latka blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content