Tymczasowy areszt za znęcanie się nad żoną

Policjanci z Włodawy zatrzymali 40-latka, który będąc pod działaniem alkoholu jak i na trzeźwo znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Decyzją sądu wobec sprawcy przemocy domowej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę po południu Oficer Dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z domów na terenie gminy Włodawa. Na miejscu policjanci zastali nietrzeźwego 40-latka, który bez powodu wszczął awanturę z żoną bijąc ją po całym ciele. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od kilku lat znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją małżonką. W trakcie awantur wyzywał ją, złośliwie niepokoił a także kopał po całym ciele czy niszczył sprzęty domowe. Swoje czyny popełniał zarówno pod działaniem alkoholu jak i na trzeźwo.

40-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawca przemocy najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. Mężczyźnie za ten czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Skip to content