Tropem wilczym – ruszyły zapisy

Bieg Tropem wilczym po raz czwarty we Włodawie.
4 marca 2018 roku w imieniu organizatorów po raz czwarty zapraszamy na włodawską edycję projekty pt. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Ideą projektu biegowo – edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963. Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku. Zaangażowanie w projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.


Jednymi z bohaterów Biegu Tropem Wilczym w 2018 r. będą mjr Hieronim Dekutowski „Zapora” oraz rotmistrz Witold Pilecki. Wizerunki legendarnych żołnierzy znajdą się na koszulkach zawodników biegnących w tegorocznej edycji zawodów. Organizatorzy spodziewają się, że zawody zostaną przeprowadzone w około 170 miastach na terenie całej Polski. Włodawski bieg, jak co roku uświetnią kombatanci oraz Polescy Miłośnicy Koni i Jeździectwa – lokalna grupa rekonstrukcyjna. Honorowym patronem zawodów jest Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski.
W ramach włodawskiej edycji odbędą się biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z Wyklętych dystansie 1963 metrów.
Bieg na 1963 m – 12.15 (Wspólny trucht bez ścigania się.)
Bieg na 5 km – 12.30 (Ścigamy się – każdy własnym tempem.)
Organizator wprowadza limit zawodników wynoszący 100 osób na dystansie 5 km oraz 100 osób na dystansie 1963 m. Można wystartować tylko na jednym dystansie. Każdy zawodnik otrzyma pamiątkową koszulkę i medal.
Regulamin zawodów:
http://www.zawodysportowe.info/wlodawa/szablon.php
Rejestracja:
http://www.zawodysportowe.info/wlodawa/szablon_rejestracja.php?ino1=227&ino2=46

Organizatorzy:
– Fundacja Wolność i Demokracja
– Mariusz Zańko – Radny Rady Powiatu we Włodawie
– MLKS Włodawianka
– MKS Mechanik Włodawa
– Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej koło Włodawa

Wsparcie organizacyjne:
– Polescy Miłośnicy Koni i Jeździectwa
– OHP Włodawa
– Gmina Włodawa
– WDK Włodawa
– Włodawska Drużyna Harcerzy “Czeremcha” i “Delta”
– KPP Włodawa

Sponsorzy:
– Andrzej Kratiuk
– Piotr Gorgol
– Andrzej Odyniec
– Zbigniew Woszczyński
– Daniel Ryl
– Damian Adamczyk

Kierownik zawodów
Mariusz Zańko

Skip to content