Tłumaczył, że musiał jakoś wrócić do domu

Włodawscy policjanci w dniu wczorajszym wyeliminowani z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich tłumaczył się że musiał wrócić w jakiś sposób z pracy do domu. Wszyscy amatorzy jazdy na tzw. „podwójnym gazie” staną teraz przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie patrolowali drogi powiatu w ramach codziennych obowiązków. W miejscowości Hańsk Pierwszy zatrzymano 42-latka kierującego mazdą, u którego urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało ponad promil. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania. Policjantom powiedział, że musiał jakoś wrócić do domu, a taki sposób transportu wydał mu się najbardziej odpowiedni. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Urszulinie nad Jeziorem Grabniak zatrzymali 57-latka, który kierował rowerem pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 0,5 promila w organizmie.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Natomiast zatrzymanym rowerzystom grozi wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres do 3 lat.

K.ZP
KPP Włodawa

Skip to content