Spotkanie autorskie – Sławomir Koper

Piątkowego popołudnia (06.10.17 r.) powitaliśmy w naszej bibliotece szczególnego Gościa. Na spotkanie zaprosiliśmy Sławomira Kopra pisarza, publicystę, autora książek historycznych.

Spotkanie autorskie z Sławomirem Koprem, 06.10.17 r.

Pisarz jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, którego dorobek pisarski wynosi ponad sześćdziesiąt książek, a nakład łączny przekroczył 800 000 egzemplarzy.
Współpracuje m. in. z „Mówią Wieki”, „Historia do Rzeczy” czy „Poznaj Świat”, jest też scenarzystą filmu dokumentalnego o Kuklińskim.

Czytelnicy przez ponad godzinę z wielką uwagą i dużym zainteresowaniem słuchali opowieści autora dotyczących Polski międzywojennej jak i okresu PRL-u. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się co pisały o sobie nawzajem w swoich dziennikach największe pisarki okresu międzywojennego: Zofia Nałkowska i Maria Dąbrowska. Była mowa o ich partnerkach życiowych, kłopotach i sukcesach.

Książki Sławomira Kopra nie stawiają pomników, ale je odbrązawiają, ukazując zwykłe ludzkie słabości, wady oraz uczucia i emocje.

Na zakończenie Pani Małgorzata Zińczuk, Zastępca dyrektora do spraw merytorycznych MBP Włodawa, wręczyła Gościowi upominek przekazany przez Pana Wiesława Muszyńskiego Burmistrza Włodawy dziękując jednocześnie za historyczno-obyczajową podróż przez losy zarówno popularnych jak i mniej znanych przedstawicieli świata kultury, sztuki i polityki na przestrzeni dalszych i bliższych dziejów Polski.

Spotkanie autorskie z Sławomirem Koprem, 06.10.17 r.

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki współpracy z WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie i Biblioteką Narodową w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Promocja Czytelnictwa DKK a sponsorowane przez Instytut Książki.

Wszystkich zainteresowanych twórczością Sławomira Kopra zapraszamy do biblioteki po pasjonujące lektury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Opiekun DKK
Ewa Krukowska

dkk logo2

Skip to content