Ruszyła akcja “Znicz 2016”

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych włodawscy policjanci, od piątku 28 października do środy 2 listopada prowadzą działania pod hasłem “Znicz 2016”. Na drogach powiatu włodawskiego pojawi się więcej patroli policji. Ponadto zostanie zmieniona organizacja ruchu w pobliżu niektórych nekropolii. Policjanci apelują o ostrożną jazdę.

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych włodawscy policjanci rozpoczęli akcję “Znicz 2016”, podczas której będą czuwać nad bezpieczeństwem tych, którzy wybiorą się w podróż, aby odwiedzić groby swoich najbliższych. Funkjonariusze podczas wzmożonych kontroli drogowych będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką się poruszają. Włodawscy stróże prawa będą też służyć radą i pomocą, ale dla kierowców, kórzy będą w sposób rażący naruszać przepisy ruchu drogowego nie będzie taryfy ulgowej.

Policjanci apelują o rozwagę podczas jazdy ze względu na wzmożony ruch na drogach oraz pozostawianie pojazdów tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Szczególną uwagę należy zwrócić na oznakowanie dróg i wprowadzone tymczasowe zmiany. W powiecie włodawskim wystąpi czasowa zmiana organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej nr 816 w miejscowościach Uhrusk i Dołhobrody. Tutaj na odcinkach dojazdowych do cmentarzy zostaną ustawione znaki A-30 “inne niebezpieczeństwo” wraz z tabliczkami o treści “Cmentarz” oraz dwustronne znaki B-36 “zakaz zatrzymywania się”.

E.T.

Skip to content