Puchar Starosty Włodawskiego w kickboxingu dzieci. 22 medale MKS Mechanik Włodawa „Skorpion”

W sobotę 17 września odbył się pierwszy historyczny turniej dla dzieci w kickboxingu i taekwondo we Włodawie. Dzieci rywalizowały o Puchar Starosty Włodawskiego, który objął oficjalny patronat nad zawodami, medale i dyplomy oraz puchary wręczał Wice Starosta Pan Tomasz Korzeniewski.

Zawody zgromadziły około 60 zawodników, chłopców i dziewczynek, organizatorem turniejów był Międzyszkolny Klub Sportowy Mechanik Włodawa – Kickboxing Skorpion, Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz sponsorzy: Pan Wiesław Blicharski „Hand bud” Włodawa, Firma „GRAMAR” Państwo Łojewscy Włodawa, firma Auto Elektro Pan Tomasz Brochocki, Agfa Studio Fotografii Cyfrowej Włodawa – Pan Edward Stefański, Prezes MKS Mechanik Pan Sylwester Protas, ZSZ i II LO we Włodawie, gdzie odbył się turniej.

Dzieci rywalizowały w czterech konkurencjach oraz w walkach kickboxingu różnych form, kadetów starszych i młodszych. Dzieci z włodawskiego klubu „Skorpion” zdobyły 22 medale, a najlepszą zawodniczka turnieju została 12-letnia Karolina Bruchacka, która zdobyła 3 złote medale, a w finale czwartej konkurencji uległa zaledwie jednym punktem zawodniczce z Łopiennika Górnego, której, trenerem jest Dariusz Zawada.

Wyróżnienie dostała także zawodniczka Pana Dariusza Kornelia Paraficz, która zdobyła dwa złote i dwa srebrne medale. Kornelia otrzymała nagrodę w postaci rękawic do kickboxingu junior. W walkach kickboxingu 65 plus kadetek starszych, złoty medal zdobyła Julia Oszust uczestniczka Mistrzostw Polski w różnych formach. Złote medale w swoich kategoriach zdobyli tez Marcel Kościuczyk w kąt 63 kg oraz Igor Baldassara w kąt 50 kg.

Do wyróżniających się zawodników można zaliczyć Igora Kokuszko – Łopiennik Górny, Jakuba Sawka-Włodawa, Nikodema Kołtun – Stary Brus. Dziećmi na zawodach zajmowała się Pani trener Małgorzata Choma brązowa medalistka mistrzostw Świata full contact juniorów.

Podziękowania dla Pana Grzegorza Pamulskiego za obsługę medyczną, dla Pana Edzia za super zdjęcia – polecamy!!! Dla Dyrektora placówki opiekuńczo – wychowawczej Kamyk we Włodawie – Pana Jarosława Pogonowskiego, dla Rodzinnego domu dziecka Pani Karłowskiej dla Państwa Joli I Tomasza Bruchackich.