Oszukany przy sprzedaży

Wczoraj włodawscy policjanci przyjęli kolejne zgłoszenie o internetowym oszustwie. Pokrzywdzony zawiadomił, że po tym jak umieścił ogłoszenie na portalu aukcyjnym o sprzedaży zegarka, skontaktował się z nim zainteresowany ofertą. Przesłał mu link, w który wszedł sprzedający i zalogował się do swojej bankowości elektronicznej. W ten sposób miał uwiarygodnić swojej tożsamość, zamiast tego jednak mężczyzna stracił 450 złotych.

Wczoraj włodawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnym oszustwie internetowym. Pokrzywdzony zawiadomił, że na jednym z portali aukcyjnych umieścił ogłoszenie o sprzedaży zegarka. Następnie skontaktował się z nim zainteresowany zakupem i przesłał mu wiadomością link, przez który miał się zalogować w celu uwiarygodnienia swojej tożsamości. Mężczyzna wszedł w podany link i zalogował się przez niego do swojej bankowości elektronicznej. Następnie sprawdzając swój rachunek zorientował się, że zostały z jego konta wypłacone pieniądze w kwocie 450 złotych.

Apelujemy o ostrożność przy wszelkich transakcjach wykonywanych w Internecie. W szczególności uważajmy na linki przesyłane przez osoby zainteresowane zakupem produktów wystawionych przez nas na sprzedaż. To mogą być oszuści, którzy w ten sposób chcą ukraść nasze pieniądze.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content