Ostrzegamy przed oszustwami na pellet

Oszuści wykorzystują każdą okazję, by osiągnąć swój cel, czyli dobrać się do pieniędzy innych osób. Podszywają się m.in. za podmioty gospodarcze oferujące sprzedaż opału. Ich ofiarą padł mieszkaniec powiatu włodawskiego, który nie otrzymał zamówionego pelletu, pomimo wpłaty należnych pieniędzy. Apelujemy o ostrożność podczas zakupów w „sieci”.

Przed nami okres grzewczy. Niektórzy już zaopatrzyli się w opał na zimę. Rozglądajac się za cenami opału, zazwyczaj szukamy najlepszej oferty. W tym miejscu należy się zastanowić, czy rzeczywiście zbyt niska cena produktu będzie równoznaczna z jego jakością oraz uczciwością sprzedawcy.

Wczoraj do włodawskiej komendy zgłosił się mieszkaniec naszego powiatu, który padł ofiarą oszustów. Z relacji 40-latka wynikało, że w lipcu przeglądając strony internetowe zauważył sklep, oferujący sprzedaż pelletu w atrakcyjnych cenach. Mężczyzna po uzgodnieniu zarówno telefonicznym jak i mailowym zakupu 18 ton pelletu, zapłacił ponad 15 tysięcy złotych.

Po zaakceptowaniu transakcji i przelaniu środków na konto dostawcy, mężczyzna nigdy nie otrzymał zamówionego towaru. Kupujący próbował nawiązać kontakt ze sprzedawcą, jednak bezskutecznie. Mężczyzna po zorientowaniu się, że prawdopodobnie padł ofiarą oszustwa zgłosił sprawę włodawskim policjantom.

Przypominamy o środkach bezpieczeństwa podczas zakupów w Internecie:

* podczas zakupów dokonywanych w sieci zawsze należy kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego;

* należy korzystać ze znanych i sprawdzonych witryn sklepów i portali ogłoszeniowych;

* warto zapoznać się z opiniami i komentarzami danego sprzedawcy;

*otrzymując ofertę drogą mailową lub sms, nie korzystajmy z wysłanych linków – na stronę sklepu wejdźmy wpisując adres w oknie przeglądarki, unikniemy w ten sposób stron podszywających się pod legalnie działające sklepy;

*kolejną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest cena, za jaką możemy zakupić interesujący nas przedmiot. Bardzo często atrakcyjnie niska cena jest podstawowym narzędziem wykorzystywanym przez oszustów. Dlatego też trzeba uważać na “niepowtarzalne okazje”. Zbyt niska cena powinna wzbudzić naszą czujność;

*Najbezpieczniejszym sposobem jest dokonanie opłaty dopiero po otrzymaniu zamówionego towaru

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content