Nieudana próba oszustwa na pracownika banku

Czujność 49-latki z Włodawy uratowała ją przed kredytem w wysokości 30 000 złotych. Oszustka, która próbowała wyłudzić pieniądze, podała się za pracownicę banku. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

Wczoraj po godzinie 10:00 jedna z mieszkanek Włodawy otrzymała telefon od rzekomej pracownicy banku. Została poinformowana, że kobieta z Opola próbowała wziąć na nią kredyt w kwocie 700 złotych. Z uwagi że ta operacja finansowa była niestandardową operacją mieszkanki Włodawy “bank” podjął kroki zweryfikowania operacji i podjęcia dalszych czynności mających na celu zabezpieczenie jej konta.

Oszustka nadmieniła, że wszystkie te czynności wykonuje we współpracy z Policją. 49-latka przez około godzinę wykonywała operacje bankowe ze swojego laptopa i postępowała zgodnie z wytycznymi. Jej działania miały anulować pożyczkę zaciągniętą przez mieszkankę Opola i prowadziły do zaciągnięcia kredytu na jej koncie w kwocie 30 000 złotych. W trakcie wykonywania zleceń oszustki, mieszkanka Włodawy otrzymywała liczne wiadomości tekstowe na swój telefon komórkowy, co na szczęście wzbudziło jej podejrzenia. Szybko rozłączyła się z oszustką i udała się do placówki swojego banku, gdzie udało jej się anulować wszystkie operacje, jakich dokonała za namową rzekomej pracownicy banku. W wyniku szybko podjętych kroków nie utraciła pieniędzy.  

Apelujemy o ostrożność i rozwagę podczas telefonicznych rozmów z nieznajomymi osobami. Pamiętajmy, że oszuści manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji. Dlatego w kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania. Rozłączmy się i skontaktujmy z konsultantem swojego banku, aby zweryfikować, czy nasz rozówca faktycznie jest tym, za kogo się podaje.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content