NIETYPOWE FINAŁY INTERWENCJI

Najpierw mieszkaniec gminy Urszulin zadzwonił pod numer alarmowy i zgłosił włamanie do swojego domu. Policjanci na miejscu nie potwierdzili zgłoszenia, za to podczas legitymowania wyszło na jaw, że zgłaszający jest poszukiwany i ma rok pozbawienia wolności. Następnie policjanci w Okunince podjęli interwencję wobec grupy mężczyzn, podczas której okazało się, że 2 osoby są poszukiwane.

Wczoraj policjanci przeprowadzili nietypowe interwencje. Najpierw około 16:30 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał informację, że na jednej z posesji w gminie Urszulin doszło do włamania. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego pod wyraźnym działaniem alkoholu. Funkcjonariusze nie potwierdzili zgłoszenia. Natomiast podczas sprawdzenia w systemach okazało się, że 29-letni mieszkaniec gminy Urszulin jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód i ma  1 rok pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnym areszcie.

Trzy godziny później w Okunince lubelscy policjanci Oddziału Prewencji podjęli interwencję wobec 3 nietrzeźwych mężczyzn, którzy w miejscu publicznym używali słów wulgarnych. Podczas legitymowania okazało się, że dwóch było osobami poszukiwanymi. 53-latek z gminy Gózd miał 8 miesięcy pozbawienia wolności, natomiast jego 41-letni znajomy ze Skarżyska Kamiennej poszukiwany był przez kozienicką komendę do sprawy kradzieży.

Wszyscy zatrzymani poszukiwani trafili do policyjnego aresztu. 29-latek i 41-latek zostaną przewiezieni do jednostek penitencjarnych zgodnie z dyspozycją sądu.

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content