Miał być nowy mercedes

Mieszkaniec Włodawy zgłosił policjantom, że został oszukany przy zakupie auta. Zawiadamiający wpłacił 4 000 złotych mężczyźnie, który miał pośredniczyć przy zakupie mercedesa z zagranicy, po czym kontakt się urwał. Apelujemy o ostrożność przy wszelkiego rodzaju transakcjach internetowych.

Wczoraj do włodawskiej komendy zgłosił się mieszkaniec Włodawy, który powiadomił o oszustwie przy zakupie auta. Z relacji mężczyzny wynikało, że ogłoszenie o sprzedaży pojazdu znalazł na jednej ze stron internetowych. Zdecydowany na zakup mercedesa z zagranicy, zdecydował się na wynajęcie firmy, która będzie pośredniczyła w transakcji.

Na jego ogłoszenie zamieszczone na portalu społecznościowym odpowiedział mężczyzna, który podjął się wykonania usługi. Po dogadaniu szczegółów włodawianin wpłacił na jego konto 4 000 złotych, po czym kontakt z nim urwał się.

Apelujemy o  ostrożność podczas  wszelkich transakcji zawieranych w sieci. Pamiętajmy, żeby w takich przypadkach dokonywać wszelkich możliwych sprawdzeń osób czy firm pośredniczących w sprzedaży.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content