Konkurs przerodził się w falę pomocy

Zaczęło się od konkursu na najpiękniejszy list do świętego Mikołaja. Później historia się rozkręciła i będzie charytatywny turniej piłki nożnej prowadzony przez sędziego ekstraklasy.

Przed świętami Bożego Narodzenia burmistrz Włodawy zorganizował dla najmłodszych mieszkańców konkurs na najpiękniejszy list do świętego Mikołaja. 

>> O konkursie pisaliśmy tutaj <<

Cieszył się on dużym zainteresowaniem, bo święty Mikołaj za pośrednictwem burmistrza Wiesława Muszyńskiego otrzymał aż 30 pięknych listów. 

– Wszystkie były piękne, dlatego zdecydowałem, że każdy z autorów otrzyma świąteczny upominek – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Jednak zasady konkursu były nieugięte i trzeba było wybrac ten najlepszy. Napisała go mała Kaja, mieszkanka Włodawy. List był wzruszający, że burmistrz postanowił przytoczyć jego treść:

Mikołaju, dziękuję Ci za wszystkie prezenty, które dajesz mi każdego roku. Chciałabym Cię prosić o coś bardzo ważnego. Mój braciszek ma problem z nóżką i chciałabym żebyś mu pomógł. Marzy mi się, żeby mógł biegać tak jak ja. Czasem widzę, że mu trudno ale zawsze jest uśmiechnięty. Proszę Cię Mikołaju, czy mógłbyś podarować mu zdrową nóżkę? Byłoby to dla niego wielkie szczęście, a ja bym była najszczęśliwszą siostrzyczką na świecie

Historią małego Fabiana burmistrz postanowił zainteresować się osobiście i wspomóc leczenie chłopca. Machina ruszyła szybko. Mozna przekazywać 1,5 proc. podatku, obywają się aukcje charytatywne. A oprócz tego, już 4 lutego odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej, którego za organizację którego wziął się sędzia ekstraklasy Wojciech Myć.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

Skip to content