Funkcjonariusz po służbie złapał złodzieja

Funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Dorohusku w czasie wolnym od służby wykazał się nie lada czujnością. Podejmując obywatelską interwencję, zatrzymał podejrzanego o sklepową kradzież.

W poniedziałek 24 lipca, w jednym ze sklepów w Strachosławiu (pow. chełmski) „w biały dzień” doszło do kradzieży. Na krzyk zrozpaczonej ekspedientki najszybciej zareagował znajdujący się na parkingu przed sklepem st. sierż. SG Krzysztof Wróblewski, funkcjonariusz Straży Granicznej z placówki w Dorohusku. Nie tracąc czasu, ruszył w pościg i ujął uciekającego z „łupem” mężczyznę na gorącym uczynku. Jak się okazało, nie zapłacił on za produkty na kwotę 215 zł. Funkcjonariusz SG zatrzymał awanturującego się sprawcę do czasu przyjazdu na miejsce patrolu Policji.

Podejrzanym zajmie się teraz sąd. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Naszemu funkcjonariuszowi gratulujemy czujności oraz wzorowej, obywatelskiej postawy. Sytuacja jest kolejnym przykładem na to, że profesjonalne wyszkolenie i mocny kręgosłup moralny „procentują” również w czasie wolnym od służby, kiedy trzeba pilnie udzielić pomocy potrzebującym.

Skip to content