Drogi powiatowe i gminne z PROW-u

Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia listy operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Powiat włodawski jako jedyny otrzyma dofinansowanie aż do 3 dróg. Inne gminy powiatu także będą remontowały z tego programu swoje drogi.

To jest wielki sukces powiatu – mówi Adam Panasiuk, wicestarosta włodawski. – Dzięki środkom PROW będziemy mogli przebudować trzy ważne dla nas odcinki dróg powiatowych: w Hannie drogę w kierunku Janówka, w Urszulinie w kierunku Wereszczyna oraz drogę Uhrusk-Łukówek. Prace na dwóch pierwszych drogach wykonamy w 2017 r., a w Uhrusku być może uda nam się rozpocząć inwestycję jeszcze w tym roku. Cieszymy się również z pozytywnie zweryfikowanymi wnioskami naszych gmin, tym bardziej, że w kilku przypadkach (np. wnioski gminy Urszulin) nasze partnerstwo w realizacji inwestycji dało dodatkowo 1 pkt, co pozwoliło na „załapanie się” na listę do dofinansowania. Dofinansowania PROW-u są dla nasz pierwszym etapem w poprawie stanu naszych dróg. W najbliższym czasie będą rozstrzygnięcia innych konkursów, m.in. tzw „schetynówek”, RPO czy środków transgranicznych. Jeżeli nam się powiedzie to czeka na nas w najbliższym czasie wiele inwestycji, które znacznie poprawią wizerunek naszych dróg powiatowych.

Powiat włodawski wyremontuje 3 odcinki dróg za kwotę ponad 4 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie około połowę. Najdroższy będzie remont odcinka drogi nr 1733L Uhrusk – Łukówek – ponad 2,2 mln zl, z czego dofinansowanie państwa to prawie 1,4 mln zł. Nieco mniej, bo niecałe 1,5 mln zł – wyniesie koszt drogi powiatowej nr 1717L Wereszczyn-Urszulin. Z powiatówek czeka nas niedługo też remont drogi w Hannie (w stronę Janówki) za pół mln zł.

Dwie drogi wyremontuje z tego programu również gmina Wola Uhruska. Konkretnie w Siedliszczu i w samej Woli. W gminie Urszulin przebudowana zostanie droga w Dębowcu, w Zawadówce, w Nowym Załuczu i w Przymiarkach. Gmina Hańsk wzbogaci się z kolei o przebudowę dróg w Rudce Łowieckiej i Bukowskim Lesie.

Miasto Włodawa nie mogło się ubiegać w ramach PROW z dofinansowania.

Starostwo Powiatowe we Włodawie

Skip to content