Cykliści pięknie rozpoczęli sezon

W niedzielę, 14 maja o godzinie 12.00 uroczystym startem przy włodawskim Czworoboku rozpoczęła się Rodzinna Parada Rowerowa. Ponad 250 małych i dużych fanów dwóch przejechało z placu przy Czworoboku we Włodawie na plażę główną nad J. Białym w Okunince. Paradzie przewodzili wspólnie Sławomir Sosnowski – marszałek województwa lubelskiego i Andrzej Romańczuk – starosta włodawski.

10-kilometrowa trasa poprowadziła cyklistów z Włodawy do Okuninki, gdzie na plaży głównej przewidziano liczne atrakcje, m.in. gorący posiłek, konkursy ze specjalnymi nagrodami oraz moc wspaniałej zabawy dla wszystkich. Od godziny 10 do 14 na plaży w Okunince swoje radiowe studio miała ogólnopolska stacja Radio Zet, która nadawała na żywo relację z pierwszej wypełnionej gośćmi majówki nad jeziorem.

– Nasz powiat jest po prostu predysponowany do tego typu turystyki – mówi starosta A. Romańczuk. – Mamy nie tylko ogrom unikalnych zabytków, pięknych przyrodniczych atrakcji, ale także od niedawna wspaniały odcinek trasy rowerowej Green Velo. Tego typu akcja jak dzisiejsza to dokonały pomysł na rozpoczęcie sezonu rowerowego na Lubelszczyźnie.

Doskonała pogoda sprzyjała rekreacji na wolnym powietrzu, dlatego też w Okunince było bardzo wielu nie tylko rowerzystów, ale i zwykłych turystów. W paradzie uczestniczyły zarówno rowerowe grupy zorganizowane, jak i indywidualni cykliści.

Organizatorami akcji było: Lubelskie „Smakuj życie” oraz Starostwo Powiatowe we Włodawie.

Starostwo Powiatowe we Włodawie

Skip to content