Chciał sprzedać części do samochodu, stracił 4,5 tysiąca złotych

42 letni włodawianin chcąc sprzedać części samochodowe, wstawił ogłoszenie na portalu allegro. Chwilę po publikacji ogłoszenia, oszust podający się za klienta, wysłał link, który miał prowadzić do sfinalizowania transakcji. Niestety, zamiast zysku z jego konta zniknęło 4500 złotych.

Włodawscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, którego ofiarą padł 42-letni mieszkaniec miasta. Pokrzywdzony mężczyzna poinformował policjantów że otrzymał wiadomość na portalu allegro, w której oszust podający się za klienta wykazał chęć kupna wystawionych przez niego części samochodowych. W celu finalizacji transakcji miał kliknąć w link potwierdzający wpłatę pieniędzy. Mężczyzna trzykrotnie powtarzał próbę nieudanego logowania się do bankowości internetowej, za pośrednictwem wysłanego przez oszusta linku. Po zalogowaniu się przez sprawdzoną aplikację zobaczył że z jego konta wykonano dwa przelewy na łączną kwotę 4500 złotych. W celu niedopuszczenia do straty pozostałych pieniędzy zablokował konto.  

Apelujemy o zachowanie zasady ograniczonego zaufania nie tylko podczas kupowania towaru, ale także podczas jego sprzedaży. Nigdy nie podawajmy osobom postronnym danych naszego konta. Pamiętajmy, że przekazując te dane umożliwiamy dostęp do naszego konta bankowego oraz możliwość wykonywania na nim operacji finansowych.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content