Akcja Trzeźwość na drogach powiatu włodawskiego

Wczoraj od wczesnego rana na drogach powiatu włodawskiego trwała policyjna akcja „Trzeźwość”. W wielu punktach rozstawiły się patrole ruchu drogowego, które dokonywali sprawdzeń stanu trzeźwości kierowców. Jazda na podwójnym gazie to w dalszym ciągu jedno z najczęściej popełnianych przez użytkowników ruchu drogowego przestępstw.

Działania, skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg, trwały wczoraj na terenie całego powiatu włodawskiego. Policyjne patrole od wczesnych godzin rannych dążyły do skontrolowania maksymalnej liczby kierowców, wykorzystując nowoczesne urządzenia pozwalające na poznanie wyników badania w ciągu kilku sekund. Działania “Trzeźwość” prowadzone są cyklicznie. Mają one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

 Pomimo, cykliczności działań patrząc choćby na wyniki z ostatnio przeprowadzonej akcji nadal nie brakuje kierowców jeżdżących na “podwójnym gazie”. Pierwszych dwóch kierujących rowerami włodawska drogówka zatrzymała w niespełna godzinę. 59-letni mieszkaniec gminy Włodawa został zatrzymany w Różance. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, zaś drugi 63-letni amator jazdy na “podwójnym gazie” w Hannie wydmuchał prawie promil. Obaj za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 2 500 złotych. 

Kolejne kontrole kierowców to niestety nowe przypadki ujawniania łamania prawa. W Hannie policjanci z ruchu drogowego zatrzymali kierującego oplem. 60-latetni mieszkaniec gminy Hanna podczas badania stanu trzeźwości wydmuchał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Za jazdę autem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Za to 33-letni mieszkaniec Włodawy był trzeźwy kierując daewoo, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu grzywna nie niższa niż 1500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content