SOR potrzebuje lekarzy

Włodawski szpital ogłosił konkurs na kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz lekarzy SOR. Chętnych jednak “ze świecą szukać”. W pierwszym ogłoszeniu nie wpłynęła żadna oferta. W szpitalu potrzeba też m.in. chirurgów i gastroenterologów.

– Ogłosiliśmy konkurs, ponieważ na niektóre zakresy świadczeń lekarskich kończą się umowy. W tym roku dyżury na SOR zostały obstawione, na nowy rok musimy podpisać nowe umowy – wyjaśnia dyrektor szpitala we Włodawie Teresa Szpilewicz.

Żeby pracować na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, trzeba spełnić określone warunki. O pracę na SOR mogą starać się lekarze posiadający tytuł specjalisty: anestezjologii i intensywnej terapii, medycyny ratunkowej, neurologii, chorób wewnętrznych, a także kardiologii, chirurgii ogólnej albo dziecięcej oraz ortopedii i traumatologii ruchu.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

22 komentarzy "SOR potrzebuje lekarzy"

 1. przy takim zarządzaniu szpitalem nikt nie przyjdzie. Nie ma oiom , nie ma chirurii

 2. Były pracownik spzoz | 3 stycznia 2022 at 17:11 |

  Jak konkursy na udzielanie lekarskich świadczeń zdrowotnych organizuje się “za pięć dwunasta” to takie są efekty. Nie wspomnieć o polityce etatowości. Zamknięcie Oddz. Chirurgii to skandal!!! Dyrekcji szpitala i staroście włodawskiemu wydaje się, że mogą sobie żonglować szpitalem jako politycznym narzędziem. Sorry drodzy Państwo to nie zabawa, tu chodzi o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu. A tenże oddział oraz OAiIT stanowił o nim przede wszystkim. Ale co Was to obchodzi, przetrwaliście kilka m-cy bez dziecięcego to i tutaj jakoś będzie, a Wy będziecie grali na siebie próbując zepchnąć winę na rząd bądź na wojewodę. Zapewniam Was, że nie będzie jakoś, tym razem miarka się przebrała. W obronie interesu mieszkańców Włodawy i okolic oraz resztek fachowej kadry z Oddz. Chirurgicznego (a taką jeszcze posiadamy) należy zawiadomić prokuraturę o p.p.p. Paragraf w k.k. na to jest, wręcz dwa a nawet trzy. Czas na stanowcze działanie opozycji, może prokurator ruszy im te d..ska do roboty!!!

  • Za 2500 za dyżur to mało, im ciągle mało. Wyciągają 30 000 i bieda. Pokaż lekarzu co masz w garażu

   • Co się Dziwisz starosta dostał podwyżkę od radnych a NIC nie robi. To lekarze też chcą tym bardziej na takim poważnym oddziale gdzie odpowiedzialność jest ogromna

   • Trzeba się było uczyć

 3. Nie odpowiedni ludzie na danym stanowisku, począwszy od starosty a skończywszy na dyrekcji szpitala.

 4. rączka , rączkę myje….układ rodzinny? towarzyski? a może jakaś kontrola zewnętrzna …a może finanse trzeba by przejrzeć. Układy, układziki

 5. wcześniej stan wyjątkowy , teraz stan zakazu a babsztyl lekką rączką zamyka chirurgię przy akompaniamencie starosty. co to k…jest? prywatny powiat ? Tam porządna kontrola przydałaby się. Z całej działalności tej Pani.

  • Najpierw zmiana starosty a co za tym idzie i dyrektora. Tylko to co najmniej jeszcze dwa lata. Aby do tego czasu szpital wytrzymał.

 6. jak starosta otrzeźwieje z amoku to jutro powinien ja pogonić . Jeśli nie to ma problem , ale to jego problem ..

 7. trudno zapomnieć jak starosta skamlał o respiratory z germanii..może teraz przywiezie stamtąd kilku chirurgów ????

  • Teraz niech wiecznie uśmiechnięty napisze do ambasadora Niemiec aby zza Odry przysłali chirurgów i lekarzy na SOR. W ambasadzie już jest znamy, więc nie powinno być problemów.

 8. Żenada. Jak długo można żąglować zdrowiem i życiem mieszkańców powiatu włodawskiego. Kto będzie ratował życie w trudnych sytuacjach? To co się dzieje z zarządzaniem naszego szpitala to jest tragedia. Mam nadzieję, że takie beztroskie zarządzanie nie skończy się czyjąś śmiercią. A winę oprócz dyrekcji ponosi nie tylko dyrekcja, ale cały zarząd powiatu ze starostą na czele. Mam nadzieję ,że nie zamkną szpitala bo przy takim tempie zamykania oddziałów szpitalnych za dwa lata szpitala już nie będzie.

 9. Przypomnijmy skład zarządu powiatowego, który ponosi odpowiedzialnośc za to co się dzieje w szpitalu. Andrzej Romańczuk, Tomasz Korzeniewski, Adam Panasiuk, Edward Łągwa i Marian Kupisz. Proszę mocno się zastanowić przy najbliższych wyborach.

  • Jakby zarząd nie pluł na partie rządzącą byłyby pieniądze, jak np. w powiecie czy mieście Chełm. A tak nie ma pieniędzy i co gorsza pomysłu, jak być dobrym gospodarzem.

   • Czyli otwarcie przyznaje aż że rząd daje Nasze pieniądze tylko tym którzy go chwalą?!?! No kurcze Wiesław, Mariusz, Piotr naprawdę miałem was są mądrych chłopaków ale teraz to już zwykle chamstwo! Rząd nie ma swoich pieniędzy! To My płacimy podatki a teraz rząd mamy smalec żeby dał na szpital? Przecież to nawet w konstytucji jest zapisane. Ale was jak zwykle nie obowiązuje

 10. Beznadziejne zarządzanie Powiatem kończ waść ..wstydu oszczędź

  • Pani Szpilewicz i Pani Romanczukowi już dziękujemy. Nie macie pojęcia o rządzeniu. Miejcie odrobinę honoru i sami zrezygnujcie dla dobra ludzi.

 11. już czas najwyższy , aby odbyła się niezależna kontrola finansów szpitala, stanu kadry lekarskiej i pielęgniarskiej , oceny możliwości i potencjału tego szpitala w zabezpieczeniu świadczeń medycznych.

  • Ale po co przecież szpital ma a tyle nagród za działalność certyfikaty ISO, jakieś Orły.

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.