Rok Jastrzębia we Włodawie – Bieg Tropem Wilczym

26 lutego 2017 roku w imieniu organizatorów po raz trzeci zapraszamy na włodawską edycję projekty pt. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Ideą projektu biegowo – edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963. Edycja włodawska wpisuje się w cykl spotkań związanych z 70 rocznicą śmierci Jastrzębia. Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku. Zaangażowanie w projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.  

Jednym z bohaterów Biegu Tropem Wilczym w 2017 r. będzie Leona Taraszkiewicz „Jastrząb”. Wizerunek legendarnego dowódcy z Włodawy znajdzie się na koszulkach zawodników biegnących
w tegorocznej edycji zawodów. Organizatorzy spodziewają się, że zawody zostaną przeprowadzone w około 170 miastach na terenie całej Polski. Włodawski bieg, jak co roku uświetnią kombatanci oraz Polescy Miłośnicy Koni i Jeździectwa – lokalna grupa rekonstrukcyjna. Honorowym patronem zawodów jest Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski.

W ramach włodawskiej edycji odbędą się biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z Wyklętych dystansie 1963 metrów.

Bieg na 1963 m – 12.15 (Wspólny trucht bez ścigania się.)

Bieg na 5 km – 12.30 (Ścigamy się – każdy własnym tempem.) 

Organizator  wprowadza limit zawodników wynoszący 100 osób na dystansie 5 km oraz 100  osób na dystansie 1963 m. Można wystartować tylko na jednym dystansie..

Każdy zawodnik otrzyma pamiątkową koszulkę i medal. 

Regulamin zawodów:

http://www.zawodysportowe.info/wlodawa/szablon.php 

 

Rejestracja:

http://www.zawodysportowe.info/wlodawa/szablon_rejestracja.php?ino1=168&ino2=46 

 

Organizatorzy:

– Fundacja Wolność i Demokracja

– Mariusz Zańko – Radny Rady Powiatu we Włodawie

– MLKS Włodawianka

– MKS Mechanik Włodawa

– Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej koło Włodawa

 

Wsparcie organizacyjne:

– Polescy Miłośnicy Koni i Jeździectwa

– OHP Włodawa

– Gmina Włodawa

– WDK Włodawa

– Włodawska Drużyna Harcerzy “Czeremcha” i “Delta”

Zmiana wielkości czcionki