Potrącenie rowerzystki

Do potrącenia rowerzystki doszło w Zabrodziu na drodze krajowej nr 82. Kierujący pojazdem ciężarowym podczas wykonywania manewru wyprzedzania uderzył w jadącą przed nim cyklistkę. 67-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia oraz apelują o ostrożność wobec niechronionych uczestników ruchu.

W sobotę po godzinie 9 włodawscy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym w Zabrodziu na drodze krajowej numer 82. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący samochodem ciężarowym marki Scania 27-latek z Lublina podczas wykonywania manewru wyprzedzania przodem pojazdu uderzył w jadącą przed nim w tym samym kierunku rowerzystkę. 67-latka z gminy Urszulin z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego oraz apelują o wzmożoną ostrożność wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że do grupy tej należą: piesi, rowerzyści, motorowerzyści i motocykliści, czyli wszyscy, którzy nie są chronieni karoserią, nie mają pasów bezpieczeństwa ani poduszek powietrznych. Pomimo tego, że są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu to w starciu z rozpędzonym pojazdem są całkowicie bezbronni, a wypadek z ich udziałem niesie za sobą poważne konsekwencje. Dlatego przypominamy o zachowaniu wzmożonej ostrożności przy wykonywaniu wszelkich manewrów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Zmiana wielkości czcionki