Miasto kupi komputery dla uczniów wykluczonych cyfrowo

Miasto Włodawa otrzymało 70 000 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla uczniów wykluczonych cyfrowo umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

– Mimo wielu projektów rządowych mających na celu walkę z wykluczeniem cyfrowym wciąż są uczniowie, którzy nie mają stałego dostępu do internetu. To właśnie oni w tym trudnym czasie są najbardziej poszkodowani, ponieważ nie mogą w pełni uczestniczyć w zdalnych lekcjach. Dlatego też złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zakupu sprzętu, który przekażemy uczniom naszych szkół – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Nowy sprzęt zostanie przekazany do dyspozycji dyrektorów szkół miejskich, którzy przekażą komputery wykluczonym cyfrowo uczniom.

Rządowy projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

UM Włodawa

Zmiana wielkości czcionki