Lekarzu, przygotuj się do wystawiania e-zwolnień. ZUS zaprasza na konsultacje we Włodawie

Jeszcze tylko przez kilka miesięcy lekarze będą mogli wystawiać chorym zwolnienia na papierowych drukach. Od lipca wszystkie zwolnienia lekarskie mają być przesyłane przez internet. Włodawski ZUS zachęca medyków, żeby nie czekali na ostatni dzwonek i już teraz zaprasza na konsultacje.

Zainteresowani lekarze mogą umówić się we włodawskim biurze terenowym ZUS na indywidualne konsultacje z zakresu elektronicznych zwolnień lekarskich – w dogodnym dla siebie terminie. Na konsultacje można zapisać się pod numerem telefonu 82 572 14 67.

Podczas spotkania pracownik ZUS wyjaśni, jak wystawiać elektroniczne zwolnienia i w jaki sposób można je podpisać. Opowie m.in. o nowym rodzaju podpisu elektronicznego, który instytucja udostępniła lekarzom. Tak zwany certyfikat ZUS jest podpisem wygodnym, bezpłatnym i można go uzyskać przez internet.

Przy okazji będzie można zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS, która służy m.in. do wystawiania elektronicznych zwolnień. Do rejestracji w portalu trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości.

Małgorzata Korba

regionalny rzecznik ZUS

w województwie lubelskim

1 komentarz "Lekarzu, przygotuj się do wystawiania e-zwolnień. ZUS zaprasza na konsultacje we Włodawie"

  1. komenttest | 12 stycznia 2018 at 21:32 |

    ale nowość PITY CITY JPK zaraz będzie trzeba składać zeznanie czy dziś rano postawiłeś klocka

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki