ZUS: tarcza dla branży rozrywkowej

Przedsiębiorcy z branży rozrywkowej będą zwolnieni ze składek za grudzień. Dostaną też kolejne świadczenie postojowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski w tej sprawie będą mogli składać od 17 stycznia.

Najnowsza odsłona tarczy antykryzysowej przewiduje dodatkowe wsparcie dla firm poszkodowanych pandemią, które działają w rozrywce. Chodzi o przedsiębiorców, którzy 1 marca 2021 r. prowadzili przeważającą działalność pod kodami PKD: 56.30.Z, 93.29.A i 93.29.Z. Są wśród nich między innymi dyskoteki, puby, pokoje zagadek i inne podmioty oferujące rozrywkę i rekreację w pomieszczeniach zamkniętych.

Ci przedsiębiorcy mogą liczyć na zwolnienie ze składek za grudzień 2021 roku. Otrzymają też jeszcze jedno świadczenie postojowe – do tej pory mogli je pobrać maksymalnie pięć razy, nowa tarcza zezwala na wypłatę szóstego.

Warunki pomocy są podobne do poprzednich tarcz. Jednym z nich jest spadek przychodu o co najmniej 40 procent. Wnioski o wsparcie z najnowszej tarczy będzie można składać w ZUS od 17 stycznia, przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Żeby uzyskać zwolnienie ze składek, trzeba przesłać wniosek i dokumenty rozliczeniowe za grudzień do końca lutego.

Małgorzata Korba

rzecznik ZUS w województwie lubelskim

4 komentarzy "ZUS: tarcza dla branży rozrywkowej"

 1. WŁAŚCICIEL SKLEPIKU SZKOLNEGO | 30 grudnia 2021 at 11:01 |

  A tarcza dla sklepików szkolnych za okres nauki zdalnej i plus przerwa świąteczna to trzy tygodnie A JESZCZE JEST MOŻLIWE ŻE NAUKA ZDALNA ZOSTANIE PRZEDŁUŻONA bez zarobków a wydatki są
  TARCZA DLA WŁAŚCICIELI SKLEPIKÓW SZKOLNYCH TEŻ POWINNA BYĆ

 2. POMOC DLA SKLEPIKI SZKOLNE | 30 grudnia 2021 at 11:02 |

  A tarcza dla sklepików szkolnych za okres nauki zdalnej i plus przerwa świąteczna to trzy tygodnie bez zarobków a wydatki są
  A JESZCZE JEST MOŻLIWE ŻE NAUKA ZDALNA ZOSTANIE PRZEDŁUŻONA
  TARCZA DLA WŁAŚCICIELI SKLEPIKÓW SZKOLNYCH TEŻ POWINNA BYĆ

 3. A w której szkole jeszcze jest sklepik szkolny ?

 4. Te pieniądze bardziej by się przydały na podwyżkę 500+. Przedsiębiorcy mają pieniądze a dzieci nie zarabiają. A teraz wszystko drożeje!

 5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content