Zrzutka dla włodawskiego teamu – Wyjazd drużyny ALPHA TEAM do USA na międzynarodowy turniej First LEGO League SUPERPOWERED

Opis zrzutki

Krzysztof, dwa Michały, Alicja, Mati i Tadek – razem jako drużyna ALPHA TEAM z Włodawy- 1 kwietnia 2023 wywalczyli wicemistrzostwo Polski w turnieju robotycznym First LEGO League edycja 2022/2023 Superpowered!

1 kwietnia 2023 wywalczyli wicemistrzostwo Polski w turnieju robotycznym First LEGO League edycja 2022/2023 Superpowered!

bIkJUqZvjH6FbOnO.jpgZostali tym samym zaproszeni do zmierzenia się z najlepszymi drużynami z całego świata podczas międzynarodowego turnieju WPI First LEGO League US Open!

Jak fantastyczne jest to wydarzenie zobaczysz klikając w ten link.

Jest jednak mały/duży problem – nie stać ich na wyjazd. A turniej jest już na początku czerwca…

Kosztorys wyjazdu dla zespołu zamknął się kwotą 80 000 zł. Dla rodziców tych młodych robotyków to niestety koszt nie do udźwignięcia.

Mimo to wszyscy od początku wiedzieliśmy jedno – ALPHA TEAM z Włodawy pojedzie do USA na ten turniej!

Zaczęliśmy szukać połączeń lotniczych, noclegów, ubezpieczenia i wczytywać się w przepisy regulujące wjazd do USA. Jednocześnie ruszyliśmy szukać sponsorów – w Polsce i w USA. Jako pierwsza serce okazała Polonia w USA – a konkretnie proboszcz parafii Our Lady in Częstochowa z Worcester, gdzie na lokalnej politechnice odbywa się turniej. Niemal od razu zarezerwowali nam nocleg, zabezpieczyli transfery na miejscu i piszą, że na nas czekają! Po takim hojnym geście nie ma już odwrotu!

Jak już zeszliśmy na ziemię, zobaczyliśmy że nadal brakuje nam 50 000 zł…

A najpilniejszy jest zakup biletów lotniczych, które na ten moment kosztują 35 500 zł. I na ten moment jeszcze w ogóle są.

Krzysztof, dwa Michały, Alicja, Mati i Tadek liczą na ludzi o wielkim sercu i pełnym portfelu, aby mogli dokonać niemożliwego!

1 Komentarz do "Zrzutka dla włodawskiego teamu – Wyjazd drużyny ALPHA TEAM do USA na międzynarodowy turniej First LEGO League SUPERPOWERED"

  1. Trochę droga ta wycieczka …

  2. Zdolną Młodzież trzeba wspierać

  3. Napiszcie prośbę do LEGO Denmark ładnie po angielsku a będziecie zadowoleni. Pozdrawiam mistrzów LEGO.

  4. Pan Starosta już się obfotografował z nimi to może dołoży? Kwota drobna w porównaniu do kondycji finansowej szpitala.

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content