Znowu czarne chmury nad włodawską pediatrią

Dobra informacja dla rodziców z powiatu włodawskiego. Od czwartku (17 sierpnia) wznowiono przyjęcia pacjentów na oddziale dziecięcym włodawskiego szpitala. Niestety, jest też i łyżka dziegciu, bo wypowiedzenie złożyła ordynator pediatrii Elżbieta Marczuk.

Oddział pediatryczny włodawskiego szpitala został zawieszony z początkiem sierpnia. Tę trudną i niepopularną decyzję podjęła dyrekcja zakładu ze względu na braki kadrowe. Włodawska placówka boryka się z nimi od lat, co jest szczególnie widoczne właśnie w działaniu pediatrii, która w ostatnich latach była wielokrotnie zawieszana. Powodem ostatniego wstrzymania przyjęć małych pacjentów był brak lekarzy. Najprościej rzecz ujmując, nie dało się pospinać grafików w taki sposób, by część z nich mogła wyjechać na urlop, a część dyżurować na oddziale.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Znowu czarne chmury nad włodawską pediatrią"

 1. z tym brakiem lekarzy to bzdura. Zadyma – najpierw tworzy sie tak, aby zabrakło lekarzy i pielęgniarek, a potem mówi się że zamykamy , bo nie ma lekarzy i pielęgniarek. Numery szpilewiczowej są znane od wielu lat. Za przewał w 2011 poleciała z NFZ. Zna je starosta i to klepie – jego sprawa ( jedna partyjka PSL) Radni cicho siedzą nawet ci z opozycji – wiadomo układy i mają swoje dille z władzą powiatu. Niebawem ruszą do kampanii i będą pajacować jak to szpital będą bronić. Jedyną osobą jest Pani Poseł co broni szpital. Pracownicy zastraszani , przekręty w zamówieniach publicznych ot i obraz tego szpitala. I władza tzw powiatowa to klepie.

  • Dokładnie.Pani poseł jako jedyna chce przynajmniej wyjaśnić co się tam dzieje. Zadaje bardzo dobre i konkretne pytania. Brawo. Proszę nie odpuszczać.

   • Ta pani poseł, która jako lekarza zagłosowała za przekazaniem prawie 2 mld na tvp zamiast na leczenie chorych na raka. Widać wybory idą to się panie poseł lansuje…

   • Czy posłanka z chełma lubelskiego coś zrobi dla Włodawy??? Od mieszania w pustym kotle nic nie przybędzie.NFZ miał być do likwidacji… A ile Pani poseł załatwiła pieniędzy na drogi wojewódzkie przecinające powiat włodawski bo patronaty honorowe i snucie się po parafiach dziur nie załatają.

   • a co Pani poseł zrobiła w trakcie kadencji dla szpitala ile interpelacji wniosła do laski marszałkowskiej oczywiście w sprawie szpitali powiatowych takich jak we Włodawie.A szpital w chełmie lubelskim (rodzinne miasto Pani poseł) ponad 100.000.000 zł długu.

  • zainteresowanie Pani poseł minie po wyborach….

 2. Aby do maja, nowy starosta a co za tym idzie i zmiana dyrektorki.

  • Dlaczego nikt nie weźmie się by usunąć tę karjerowiczką dyrektor zastrasza pracowników, mobinguje , doprowadziła do dykatury że swoim kolesiostwo.

 3. Żebyś się nie zdziwił
  Zmiana to będzie ale w październiku na wiejskiej 🙂

 4. włodawiak | 24 sierpnia 2023 at 11:12 |

  Mam nadzieję że pani Banaszak to towarzystwo wzajemnej adoracji popędzi. To dopiero pierwsza sprawa z którą się zgadzam w wykonaniu Pisu

 5. ograniczenie dostępu do świadczeń medycznych / uniemożliwienie leczenia w szpitalu publicznym stanowi przestępstwo. I są na to paragrafy. Na co czeka prokuratura włodawska?

 6. a popędzić tą bandę tzw “biznesmenów – menagerów” , co ze szpitala zrobili sobie firmę z ograniczeniem dochodów co by tą firmę zdołować i za grosz przejąć. Cwaniaki psl-owskie. Jedna aferzystka, drugi “trójkowy” kandydat. A poszli wy na …. ruskij karabl.

 7. PIS rządził w powiecie i co zrobił?

 8. PSLowcy dobiją szpital

 9. PSL już rządzi 9 lat to co ty wspominasz poprzedników to przecież dekada.

  • szpitalami rządzi NFZ a NFZETEM wiadomo kto a starości tylko są do bicia…tak jest w całej Polsce

 10. Bierzemy sprawy w swoje ręce! | 25 sierpnia 2023 at 09:50 |

  Ludzie dość już pisania komentarzy. Niestety Pani Szpilewicz i Pan Romanczuk mają je w głębokim poważaniu. Radny Konieczny na Facebooku apeluje o zwołanie sesji w sprawie szpitala. Przecież to kpina! Każdy tylko umie się madrzyć ale nic nie potrafią zrobić. Dlatego sami musimy zrobić protest przed szpitalem i starostwem. Musimy się w końcu zorganizować i wziąć sprawy w swoje ręce! Zawiadomimy media i pokażemy co się dzieje!

 11. Dlaczego nikt nie weźmie się by usunąć tę karjerowiczką dyrektor zastrasza pracowników, mobinguje , doprowadziła do dykatury ze swoimi koleżankami .NA TACZKE!!! A władze miasta??,? Wstyd !!! Masakra się sprawą do mediów!!!

 12. Dlaczego nikt nie weźmie się by usunąć tę karjerowiczką dyrektor zastrasza pracowników, mobinguje , doprowadziła do dykatury ze swoimi koleżankami .NA TACZKE!!! A władze miasta??,? Wstyd !!! Masakra sprawa zarządzania i rządów nadaje się do mediów!!!

 13. szumisz bo nie zarabiasz 50 tys miesięcznie w szpitalu??

 14. Już na dniach będziemy organizować protest pod starostwem i szpitalem. Bardzo proszę śledzić informacje w internecie. Będzie podana godzina i miejsce. Pokażmy nasze niezadowolenie z poczynań Pana Andrzeja i Pani Teresy Szpilewicz. Do zobaczenia.

 15. Idiota widzi wszędzie idiotów, a że sam jest idiotą tego nie dostrzega.

 16. Szpitl jest bardzo źle zarządzany i to każdy widzi więc nie wyzywajcie sie państwo na formum od idiotów

  • w którym miejscu to złe zarządzanie?? kto trochę chociaż się zna to wie że to nie jest prawda. konkretnie proszę z czym do ludzi, co widać ??

 17. Dać szansę młodym lekarzą klikę zlikwidować i będzie git

 18. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content