Znaleźli 40 tys. na przeprojektowanie Czworoboku we Włodawie. Żeby ocalić drzewa

Wielkiej wycinki na pewno nie będzie. Radni znaleźli pieniądze na zmianę projektu rewitalizacji zabytkowego centrum Włodawy. – To miód na moje serce. – komentuje Joanna Szczepańska, Przewodnicząca Rady Miasta we Włodawie.

– Znaleźliśmy 40 tys. złotych w budżecie tylko po to, aby ochronić drzewa w projekcie rewitalizacji – podkreślała Łucja Pamulska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta we Włodawie podczas XVII sesji rady. – Wielka chwała za to tym co walczyli o drzewa i my radni się pod tym podpisujemy.

To kolejny duży krok w sprawie zmiany projektu rewitalizacji włodawskiego Czworoboku. Pierwotny plan (pochodzący jeszcze z 2014 r.) zakładał wyłożenie otoczenia zabytku kostką brukową, wycinkę większości rosnących tam drzew i krzewów, nowe latarnie, ławki, fontanny i drzewka w betonowych donicach. Na projekt „Na Szlaku Trzech Kultur – odnowienie zabytkowego centrum Włodawy” samorząd otrzymał 20 mln zł unijnego dofinansowania.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Znaleźli 40 tys. na przeprojektowanie Czworoboku we Włodawie. Żeby ocalić drzewa"

 1. Z braku pieniędzy – po analizie ofert na remont ul. Rynek – przetarg z dnia 13.11.2019 został unieważniony. Różnice pomiędzy najwyższą ofertą a najniższą ogromne. Oszczędności z ul. Przechodniej pewnie nie wystarczą w tym przypadku. Kolejne ogłaszanie przetargu pewnie znowu przełoży w czasie realizację remontu. Oferenci poznali za to kwotę jaką na ten cel ma UM a ew zwiększenie jej przez Radę Miasta w ramach głosowania na jednej z sesji tylko ułatwi przygotowanie oferty.

 2. Wstyd mi za władze miasta że ugięły się przed ekoterrorystami! Zapanowała jakaś psychoza. Każdy boi się przyciąć gałęzi które zagrażają życiu i zdrowiu. O usunięciu starych i chorych drzew nie wspominając. Nawet na prywatnej posesji. Ciekawe jak komus wybije szyb w domu uszkodzi samochody albo zleci by głowę. Ciekawe co wtedy powiecie. Jak tak lubicie przyrodę to mieszkańców pijcie w lesie. Ale nie z tego co widzę w internecie ci co najgłośniej krzyczą mieszkają na ci dzień w miastach i to dużo większych niż Włodawa. Jakim prawem chcecie mi mówić jak mam żyć i co robić na MOJEJ posesji?!?! Wara odemnie!!!! Chorych system chory kraj chore miasto i zakłamani ludzie!!

  • Eko terrorysta | 16 listopada 2019 at 15:17 |

   Hej polonia frustrata czworobok to nie Twoje prywatne podwórko, więc pozwól, że będziemy dbać o to aby pozostał zielony mimo Twoich uprzedzeń. Co do gałązek na prywatnej posesji to nie wiem co robiłeś ostatnie parę lat ale szkodnik nieboszczyk Szyszko zadbał, żebyś mógł się spełniać piłą mechaniczną.

   • O tak i szkoda 40 tyś.można by pomalować czworobok A tak wrony z tych drzew zspaskudzą wszystko. Nie ma gorzej jak wszyscy chcą rządzić.

 3. Trzeba też wyraźnie powiedzieć, że z powodu przesunięcia terminu realizacji projektu wzrośnie znacznie koszt inwestycji. Trzeba będzie zmienić kosztorys, a w konsekwencji znowu szukać pieniędzy, chyba że różnicę pokryją ekolodzy. Ale tak to jest jak “amatorzy” biorą się za rządzenie i nie mają pojęcia o robotach, finansach, praktycznie o niczym.

  • mieszkaniec | 17 listopada 2019 at 17:06 |

   A co robili urzednicy od 2014 jak tam blad na bledzie, wiec nie pisz o czyms na czym sie nie znasz

 4. Czworobok mam w głębokim poważaniu jak chcesz to się tam nawet przykuj do tych drzew. Jest wiele innych miejsc gdzie wypadek to tylko kwestia czasu a wasze durne protesty nie pozwalają żeby zrobić tam porządek. Ciekawe co wtedy powiecie
  A na swojej posesji wycinałem drzewa bo tak mi się podobało w trosce o zdrowie moje i moich bliskich. Problem w tym że chyba jeden z waszych społeczników doniósł na mnie i teraz muszę się tłumaczyć. Ale oświadczam nie jest mi przykro i nie zamierzam płacić żadnej kary! I zrobię wszystko żebyście to wy zapłacili za swoje fanaberie!!! Tak pogardliwie pisanie o zmarłym ministrze świadczy o waszej arogancji rodem spod zegara. Swoją drogą widziałem jak kilka razy balowaliscie w tych okolicach wielcy ekolodzy! Ciekawe że policja was nie zgarnęła! Pewnie i oni się przestraszyli waszego ujadania. Ja wam na pewno nie odpuszczę!

  • ekoterrorysta | 17 listopada 2019 at 19:45 |

   Prostaku bez szkoły daj przykład takiego miejsca, w którym “wypadek to tylko kwestia czasu a wasze durne protesty żeby zrobić tam porządek (pisownia oryginalna)”. To, że sąsiedzi Ciebie nie lubią to nie nasza wina (tym bardziej drzew). Współczujemy sąsiadom. To jak pisze o zmarłym Szyszce świadczy jedynie i wyłącznie o moim (nie żadnym naszym) stosunku do owego jegomościa. Nie uważam, żeby zeszlachetniał po śmierci. Nie wiem za co miałaby nas policja zgarnąć. Jeszcze raz najszczersze wyrazy współczucia sąsiadom.

 5. Powinni ” ekolodzy”dofinansować brakującą kwotę ,budynki w opłakanym stanie rozpadają się A tu raptem kilka starych drzew trzeba ocalić ,żałosne

  • Projekt nie zakłada remontu budynków czworoboku tylko nawierzchni. Nawet nie masz pojęcia o czym piszesz

 6. A kim ty niby dzieciaku jesteś ze uważasz się za wszystkowiedzącego może jak taki monety jesteś to się przedstaw powiedz jakie szkoły pokonczyles bo się wymondrzasz i obrażasz wszystkich do około. No śmiało bez wymówek!

 7. Powiem krótko! Na tym forum najlepiej się nie wypowiadać, albo przy “taktywać” wybrańcom.Dam se spokój.

  • Ocho zabrakło odwagi zeby zagrać w otwarte karty. Mocni jesteście tylko w grupie w czasie protestu a jak zadaje niewygodne pytania to uciekacie! Nie sądziłem że włodawscy ekoterrorysci są tak tchórzliwi!

   • Nie czytasz gazet? Każdy występuje pod imieniem i nazwiskiem!
    Trochę hipokryzją wieje z Twojego pustego łba. Po pierwsze nie prxytaczasz żadnych rzeczowych argumentów tylko jakieś bzdury in persona. Po drugie robisz to z anonimowego kąta i rządasz “nazwisk”.

 8. Konrad zjedz snikersa.

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content