Znalazł broń w Jeziorze Białym

Policjanci z Włodawy otrzymali zgłoszenie o znalezieniu broni w akwenie Jeziora Białego. Mieszkaniec Włodawy, przeszukując teren Okuninki za porzuconymi zabytkami znalazł karabin pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

Wczoraj, po godzinie 17:00 jeden z mieszkańców Włodawy poszukiwał ukryte lub porzucone zabytki na terenie miejscowości Okuninka. Idąc brzegiem Jeziora Białego zauważył unoszący się na wodzie karabin typu Mauzer pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. O znalezisku powiadomił policję.

Pamiętaj! Posiadanie broni palnej bez wymaganego prawem zezwolenia jest karalne.Artykuł 263§2 Kodeksu karnego stanowi, że sprawca tego rodzaju występku podlega karze do 8 lat więzienia. Karane jest nie tylko nielegalne posiadanie broni wykonanej fabrycznie, ale także tzw. samodziałowej, czyli zrobionej metodami chałupniczymi. Samo wejście w posiadanie broni palnej, na przykład w wyniku jej kradzieży, powoduje, że sprawca odpowiada zarówno za kradzież, jak i za jej nielegalne posiadanie.

Również samo posiadanie amunicji, choćby jednego naboju w celach pamiątkowych, czy kolekcjonerskich, wywołuje ten sam skutek prawny – sprawca ponosi analogiczną odpowiedzialność karną, jak za posiadanie broni.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

1 komentarz "Znalazł broń w Jeziorze Białym"

  1. Pływał w wodzie? Wydmuszka?

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content