Zmiany na granicy

Od 1 lipca br. zostaną wprowadzone zmiany w zasadach przebywania w strefie nadgranicznej przyległej do granicy państwowej z Republiką Białorusi. Tym samym przestanie obowiązywać rozporządzenie MSWiA o czasowym zakazie przebywania w 183 obrębach ewidencyjnych na terenie województwa podlaskiego i części województwa lubelskiego. Jednocześnie wojewoda podlaski wprowadzi zakaz przebywania w odległości 200 metrów od linii granicy państwowej.

W związku z zaawansowaniem prac nad budową zapory na granicy polsko-białoruskiej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie widzi konieczności przedłużenia zakazu przebywania w strefie nadgranicznej na obecnych zasadach. Rozporządzenie MSWiA z 28 lutego 2022 r. w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na określonym obszarze w strefie nadgranicznej przyległej do granicy państwowej z Republiką Białorusi nie będzie obowiązywać od 1 lipca 2022 r.

Natomiast w oparciu o przepisy art. 8 ustawy z 29 października 2021 r. o budowie zabezpieczenia granicy państwowej, wojewoda podlaski właściwy ze względu na lokalizację inwestycji, wprowadzi zakaz przebywania w odległości 200 m od linii granicy państwowej. Jest to związane z instalacją elektronicznych elementów budowanej zapory.

1 Komentarz do "Zmiany na granicy"

 1. A jak ktoś mieszka przy samej granicy lub, jak we Włodawie jest punkt widokowy?

 2. Zawsze jeździłem rowerem nad Bugiem (jesień wiosna) i nikt mnie o nic nie pytał. To w końcu tacy jak ja zawsze pilnowali tej granicy i służby mundurowe dokładnie o tym wiedzą. Zakazy są dla TVNów, “Totalnej Targowicy” itp., robiących tzw. bicie piany. Wadą całego systemu jest jedynie to, że pływanie kajakiem po Bugu nie będzie możliwe.

 3. Wędkowanie przez druty?

 4. Zakaz wydaje wojewoda podlaski nie lubelski, czyli zakaz obowiązuje tylko na części granicy na której jest budowany mur.

 5. Sytuacja napueta a starosta nie chce sprzedac terenu wojsku. Najbardziej prxeciwny jest przewodniczacy pacy fista! Moze jakby chodzilo o bundeswere bylo by inczej

 6. Bo starosta nie chce by we Włodawie były nowe miejsca pracy

  • Tylko Mariusz chce! Nic innego mu nie zostało jak skazana na przegraną bitwa o starostwo. Mały Wiesiek dogadał się z dużym Wieśkiem i obstawiają ratusz. Raczej wspólna lista na wybory i jeden kandydat na burmistrza. Mariusz jak zwykle zostawiony na lodzie.

   • Ja zaglosuje na Mariuszka. Mlody wyksztalcony zdolny ambitny. Tylko jemu sie cokolwiek chce. DziekI jego uporowI wlodawa uwolnila sie od komunizmu. Na kazdej sesji ma wiele merytorycznych wypowiedzi ale sam nic nie zrobi jak do okola partyjny beton uklady I ukladziki.

 7. Ja od lat glosuje na MZ i sie nigdy nie zawiodlam. Slowny chlopak i chodzi do kosciola. Zawsze jak trzeba mozna na niego liczyc

 8. Do Anonim. Święta prawda. Mariusz dobry chłopak, zje postne i kraszone. Śpiewa, tańczy, gotuje …

 9. Dziadki Mariusza komunizowali Włodawę i okolice, a wnuczek teraz dekomunizuje. Jedno i drugie z neofickim zapałem. K*wa ta rodzinka to chyba klątwa jakaś… Jakby mało te ziemie wycierpiały… XD

  • Może naprawia błędy rodzinne?!

   • LOL

   • Oczywiście, że naprawia. Podobnie jak dziadkowie robi to za publiczną kasę 🙂 Mam nadzieję, że mała Pola nam tego oszczędzi i zamiast naprawiać błędy ojca w budżetówce z partyjnego nadania pójdzie do sektora prywatnego:)

 10. Najlepsza partia we Włodawie i całej Polsce to PSD!!!
  Pilnuj Swojej Dupy ***** ***

 11. włodawiak | 20 czerwca 2022 at 14:03 |

  Chodzi do kościoła i żyje na kocią łapę. Trochę wybiórczo stosuje Dekalog. Robi co mu wygodne i na pokaz

 12. Ot, kilku koleżków próbuje dowartościować się wytykając komuś błędy dziadów, pradziadów, rodziców.. Żenada. Idźcie jeden z drugim na piwo, spokojnie obrobicie tyłek temu co w życiu coś osiągnął a nie zasmiecacie to forum wpisami nie na temat. To jest już niesmaczne: jak stare baby na targu!

 13. “W życiu coś osiągnął…” Dobre, ha ha ha…….

 14. A ty co osiągnąłeś? Czy aby nie masę kompleksów, tchórzostwo, i zwykła zawiść? Planujecie się krytykanci. Pomyslcie
  też co wam udało się osiagnać

 15. “Dyskusja ” po włodawsku”. O wszystkim, a raczej o jednym panu a w temacie Zmiany na granicy.
  Ludzie czy mocni jesteście tylko w atakowaniu ludzi, którzy coś próbują robić?; żadnych propozycji, pomysłów na nasze miasto nie macie?!

  • Zgadzam sie. Nie lubia Mariusza bo jemu sie cokolwiek chce a reszta wolalaby siedziec cicho I pobierac diety.

 16. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content