Zmiana organizacji funkcjonowania przejść granicznych od 1 września do 30 listopada 2022 r.

Od 1 września do 30 listopada 2022 r. będzie realizowany pilotażowy projekt zmiany w funkcjonowaniu przejść granicznych dla ruchu samochodowego.

Zmiany od 1 września do 30 listopada 2022 roku

Masa całkowita nieprzekraczająca 7,5 tony

Pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony będą odprawiane wyłącznie na drogowych przejściach granicznych:

Zosin – Ustiług,

Dołhobyczów – Uhrynów,

Budomierz – Hruszew,

Krościenko – Smolnica.

Masa całkowita powyżej 7,5 tony

Odprawy pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony będą możliwe wyłącznie na drogowych przejściach granicznych:

Dorohusk – Jagodzin,

Hrebenne – Rawa Ruska,

Korczowa – Krakowiec,

Medyka – Szeginie.

Towary podlegające kontroli PIORiN, PIW, PIS, IJHARS

W przypadku przewozu towarów podlegających kontroli Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN), Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej (PIW), Państwowej Inspekcji Sanitarnej (PIS) i Inspekcji Jakości Handlowej Produktów Rolno-Spożywczych (IJHARS) – kontrole prowadzone są na dotychczasowych zasadach w punktach kontroli granicznej (wyznaczonych zgodnie z rozporządzeniem 2017/625).

Źródło: Ministerstwo Finansów

1 komentarz "Zmiana organizacji funkcjonowania przejść granicznych od 1 września do 30 listopada 2022 r."

  1. Lokalny patriota | 4 września 2022 at 23:23 |

    A co mnie jak i przeciętnego włodawianina obchodzi organizacja przejść granicznych w innych powiatach, gdzie władza potrafiła te przejścia załatwić organizacyjnie i doprowadzić do ich wybudowania. Na tej liście powinny być przejścia Włodawa-Tomaszówka i Zbereże -Adamczuki. Mnie ten artykuł lata koło pewnej części ciała, to jest temat zastępczy na nic nierobienie.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content