Zgubiła go słabość do whisky

Już w niecałą godzinę po kradzieży policjanci zatrzymali mężczyznę, który w piątek ukradł 2 butelki whisky w jednym z włodawskich marketów, a następnie użył przemocy wobec pracownika ochrony, który chciał mu odebrać towar. 32-latek trafił do policyjnego aresztu, a wczoraj włodawski Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Teraz ta słabość do mocnego trunku będzie go sporo “kosztowała”, bo za popełnione przestępstwo może trafić za kratki nawet na 10 lat.

W piątek po godz. 13 włodawscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z jednym z marketów 2 butelek whisky o wartości blisko 300 zł. Kradzież zauważył ochroniarz, który podjął interwencję wobec złodzieja. Ten, by utrzymać się w posiadaniu zabranego alkoholu, użył przemocy i gróźb wobec pracownika.  Kiedy próbował mu się wyrwać, potłukł skradzione butelki i uciekł.

Policjanci przystąpili do poszukiwania sprawcy. Okazał się nim doskonale znany włodawskiej policji 32-latek. Już po godzinie od zdarzenia mundurowi dotarli do jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna leżał w łóżku i udawał zaskoczonego. Po chwili przyznał się do winy proponując dla siebie mandat.

Bardzo się jednak zdziwił, kiedy okazało się, że zostanie zatrzymany w policyjnym areszcie.  Ponadto w chwili zatrzymania miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj włodawski Sąd zastosował wobec 32-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za kradzież rozbójniczą grozi mu nawet kara 10 lat pozbawienia wolności.

B.SZ

KPP Włodawa

2 komentarzy "Zgubiła go słabość do whisky"

  1. Strzał w kolano | 4 grudnia 2018 at 08:32 |

    Gratuluję dyrektorowi tego marketu doboru pracowników na ochronę nie dość,że mienie zniszczone to i sprawca uciekł 🙂 Oczywiście gratuluję również społeczeństwa powiatu włodawskiego które wykazało wzorową postawę obywatelską odwracając głowy na półki z promocjami .
    Policji jak zawsze nie ma tam gdzie się coś dzieje tym razem skończyło się na strachu a takmało brakowało by polała się krew wytoczona przez bandziora na bodygardzie,

  2. grozi mu 10 lat pozbawienia wolności? a jak ludzie kradną miliony i zostawiają te miliony w rajach opdatkowych to jest to o.k.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki